Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Nieletni pirat drogowy zatrzymany

  • Dodano: 2015-11-30 09:45
Poszukiwanego 16-latka, który bez uprawnień pędził ulicami Zabrza zatrzymali policjanci zabrzańskiej drogówki. Nieletni pirat drogowy, gdyby posiadał prawo jazdy, za popełnione wykroczenia zebrałby 56 punktów karnych. O losie nastolatka zadecyduje zabrzański sąd.
 
 
Policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali 16-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i aż dziesięciokrotnie złamał przepisy ruchu drogowego. Do zdarzenia doszło w miniony piątek koło godziny 23:45 na Alejach Korfantego w Zabrzu. Policjanci patrolujący miasto podczas nocnej zmiany podjęli próbę zatrzymania kierującego oplem astrą. Kierujący zamiast zatrzymać się do kontroli, wcisnął pedał gazu i zaczął uciekać przed policyjnym patrolem. Policjanci podjęli pościg ulicami Zabrza. Kierujący czterokrotnie przejechał skrzyżowania na czerwonym świetle, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom, stwarzał zagrożenie dla pieszych przechodzących przez jezdnię. Po kilkunastu minutach kierujący i pasażer samochodu porzucili auto i podjęli pieszą ucieczkę. Policjanci zatrzymali ich ukrywających się w kamienicy przy ulicy Sienkiewicza. 16-letni kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto był poszukiwany w celu przymusowego doprowadzenia do zakładu poprawczego. Nieletni pirat drogowy osadzony został w policyjnej izbie dziecka, skąd po wykonanych czynnościach został przewieziony do zakładu. Jak wyliczyli policjanci zabrzańskiej drogówki nastolatek, gdyby posiadał prawo jazdy, za popełnione wykroczenia zebrałby 56 punktów karnych. Policjanci z referatu ds. przestępczości nieletnich skierowali w jego sprawie już wniosek do sądu.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • [...] policje

    [...] was

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.