Wiadomości z Zabrza

Niecodzienne znalezisko w Zabrzu. Zabezpieczono pięć pocisków moździerzowych

  • Dodano: 2022-07-06 07:30, aktualizacja: 2022-07-05 14:12

W miniony poniedziałek rano podczas prac drogowych na skrzyżowaniu ulic Kasprowicza i Reja znaleziono niewypał z czasów II wojny światowej. Do czasu przybycia saperów obszar, na którym doszło do odkrycia niewypału, zabezpieczany był przez zabrzańskich policjantów. Konieczna była ewakuacji mieszkańców pobliskiego budynku.

Niewypał z czasów II wojny światowej w Zabrzu

Około godziny 14.00 na miejsce, gdzie odnaleziono pocisk, dotarła jednostka saperów z Gliwic. Z uwagi na realne zagrożenie konieczna była ewakuacja mieszkańców budynku przy ulicy Kasprowicza 15. Łącznie ewakuowano 5 mieszkańców. W trakcie działań w miejscu odnalezienia pierwszego z pocisków saperzy odnaleźli cztery kolejne. Łącznie zabezpieczono 5 pocisków moździerzowych. Do czasu zakończenia akcji saperskiej i wywiezienia pocisków, miejsce zdarzenia zabezpieczali zabrzańscy policjanci.

Policjanci przypominają: W przypadku znalezienia przedmiotu podobnego do niewybuchu należy zachować dużą ostrożność. Przedmiotu tego nie wolno dotykać, rzucać w niego kamieniami, ruszać z miejsca lub podpalać. Natychmiast należy powiadomić odpowiedni organ, korzystając z numeru alarmowego 112.

Zawiadamiając, należy podać miejsce i opis zlokalizowanego przedmiotu, który może być ładunkiem wybuchowym. Numer telefonu, z którego prowadzona jest rozmowa i swoje nazwisko. Uzyskać potwierdzenie przyjęcia powyższego zawiadomienia.

Poniższa grafika przedstawi typowy wygląd niewypałów i niewybuchów.

Niecodzienne znalezisko w Zabrzu. Zabezpieczono pięć pocisków moździerzowych

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.