Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Nasze Mikulczyce – publikacja gotowa!

  • Dodano: 2017-12-12 08:45, aktualizacja: 2017-12-23 18:52

Kilkaset stron, kilkaset zdjęć, siedemdziesiąt dwie historie, wspomnienia, relacje… Mamy kolejną, piątą już publikację poświęconą zabrzańskim dzielnicom. Tym razem poczytamy o Mikulczycach.

„Rozdział „Życiorysami pisane” to bez mała siedemdziesiąt  ludzkich historii – od czasów przedwojennych do dziś. Opowiadają znani w świecie mikulczanie, jak prof. Krzysztof Nitsch, piłkarz Jerzy Gorgoń czy współzałożycielka chóru „Resonans con tutti” Maria Kroczek, ale też osoby, o których raczej nie przeczytamy w gazetach, np. opiekująca się kapliczką św. Jana Nepomucena Irmgarda Klasik czy hodowca gołębi Wiesław Samoraj – czytamy na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu.

Ponad siedemdziesiąt osób, których wspomnienia zawarto na kartach tej wyjątkowej publikacji pojawiło się wczoraj na uroczystej gali promującej album. Wszyscy otrzymali pamiątkowe egzemplarze, a chętni mogli zakupić własny egzemplarz. Łącznie w DOK Mikulczyce pojawiło się około 200 osób.


To piąta dzielnica, która doczekała się swojego opracowania w cyklu wydawniczym przygotowywanym przez BMP Zabrze. Wcześniej ukazały się tomy poświęcone Kończycom, Rokitnicy, Biskupicom i Pawłowowi.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.