Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Napadał i okradał zabrzan - grozi mu do 12 lat więzienia

  • Dodano: 2018-08-13 14:00

Policjanci z II komisariatu w Zabrzu zatrzymali mężczyznę, który z innymi osobami napadał i okradał mieszkańców naszego miasta. Złodzieje ukradli m.in. gotówkę, elektronarzędzia, dokumenty i telefony. Podejrzany złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Na wniosek prokuratury, zabrzański sąd tymczasowo aresztował 22-latka na 3 miesiące. Czynności w sprawie trwają. Kwestią czasu jest zatrzymanie kolejnych osób.

Do przestępstw doszło w centrum Zabrza. 22-latek wspólnie z innymi osobami najpierw okradli 59-letniego mieszkańca naszego miasta, a kilka dni później pobili go i okradli ponownie. Tego samego dnia wtargnęli też do innego mieszkania, gdzie napadli 3 osoby i okradli je. Łupem padła gotówka, elektronarzędzia, dokumenty, telefony, sprzęt RTV.  W wyniku podjętych czynności 22-latek zatrzymany został przez policjantów z II komisariatu. Mężczyzna odpowie także za zniszczenie mienia. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Złożył już wyjaśnienia i przyznał się do winy. Na wniosek prokuratury zabrzański sąd aresztował go na 3 miesiące. Czynności w sprawie trwają. Kwestią czasu jest zatrzymanie osób, z którymi dokonywał napadów. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.