Wiadomości z Zabrza

Najlepszy piłkarz I ligi w składzie Górnika Zabrze!

  • Dodano: 2017-07-05 15:00

14-krotny zwycięzca Polski od nowego sezonu będzie reprezentowany przez Damiana Kadziora. 25-letni pomocnik rodem z Białegostoku podpisał trzyletni kontrakt na grę w Górniku Zabrze.

Dotychczasowy prawoskrzydłowy drużyny Wigry Suwałki, w której zaliczył 15 asyst i zdobył 14 bramek w nowym sezonie zmieni barwy klubowe. Dziś fanów Górnika zelektryzowała informacja o podpisaniu przez Kadziora trzyletniego kontraktu. Wybrany najlepszym piłkarzem I ligi w 2016 roku przez tygodnik Piłka Nożna zawodnik miał trafić do Cracovii. Przetasowania kadrowe i zmiana trenera, który nie widział wychowanka Jagiellonii Białystok w szeregach "Pasów" spowodowały, że trener Górnika,

Marcin Brosz postanowił nie czekać dłużej i wyszedł z konkretną propozycją.

Damianem interesowaliśmy się już w trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach. Cieszę się, że kluby doszły do porozumienia. Szukaliśmy zawodnika o podobnej charakterystyce, który łączy dynamikę gry ze skutecznością pod bramką rywala. Liczba asyst też pokazuje, że gra dla zespołu i jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym - mówi trener Górnika, Marcin Brosz.

Młody białostoczczanin rozpoczął karierę w MOSP Jagiellonii Białystok. W głównym składzie Jagiellonii zadebiutował jesienią 2012 roku, pokazując swoje umiejętności podczas dwóch meczów ligowych. Kądzior występował później w Motorze Lublin i Dolcanie Ząbki, od wiosny 2016 wszedl w skład Wigier Suwałki. W ubiegłym sezonie zagrał w jego barwach 33 mecze, zdobywając 14 goli i zaliczając 15 asyst. Do tego imponującego dorobku dołożył 6 meczów i 2 bramki w Pucharze Polski, w którym Wigry awansowały do półfinału.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.