Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Na Wolności kradł prąd

  • Dodano: 2018-02-12 09:00

Każdego miesiąca zabrzańscy policjanci ujawniają przypadki kradzieży energii elektrycznej. Chociaż nielegalne podłączenia do sieci energetycznej stwarza zagrożenie pożarowe oraz ryzyko porażenia prądem również dla osób postronnych, ciągle znajdują się chętni do tego procederu.

Za nielegalne pobór energii grozi kara do 5 lat więzienia, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Tym razem to policjanci z II komisariatu ujawnili mieszkanie, gdzie nielegalnie pobierano prąd. Do przestępstw doszło w budynku na ulicy Wolności. Teraz sprawa zostanie skierowana do zabrzańskiej prokuratury, gdzie zakończy się sporządzeniem aktu oskarżenia przeciwko osobie, która "na lewo" pobierała prąd. Właściciel mieszkań musi się liczyć z dotkliwymi sankcjami. Za kradzież prądu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sprawca będzie musiał uregulować naliczoną przez dostawcę energii elektrycznej opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Przypominamy, że prowizoryczne instalacje mogą doprowadzić do powstania pożaru lub porażenia prądem.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Proszę od razu napisać - zdarzenie mało miejsce w Zabrzu - ulica Wolności nie jest krótka i zasięg ma przez całe miasto.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.