Wiadomości z Zabrza

Na Plac Teatralny przyjedzie barwna parada z Militarnym Mikołajem

  • Dodano: 2021-12-06 12:00, aktualizacja: 2021-12-06 13:52

Militarny Mikołaj spotka się dzisiaj z mieszkańcami Zabrza! Barwna parada z Mikołajem i elfami przyjedzie na Plac Teatralny w Zabrzu o godzinie 16:00.

Militarny Mikołaj przyjedzie do Zabrza

W Mikołajki 6 grudnia Militarny Mikołaj już po raz 6 wyruszy, aby spotkać się z mieszkańcami śląskich miasta, a w tym i z młodymi zabrzanami. Barwna parada wozów wojskowych i służb mundurowych przejedzie ulicami Zabrza. Wszystkie wozy będą przystrojone dekoracjami i lampkami, a Mikołaj będzie transportowany na ciężarówce wojskowej.

Militarny Mikołaj będzie czekał na dzieci na Placu Teatralnym od godziny 16:00 do 18:00. Początkowo planowano przenieść wydarzenie do Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu, jednak jak poinformowali organizatorzy, z przyczyn technicznych nie jest to możliwe.

Fundacja Militarny Mikołaj

– Podczas całej imprezy dzieci będą mogły spotkać się z naszym Mikołajem oraz wziąć udział w Akademii Militarnego Mikołaja, gdzie dzieci uczą się poprzez zabawę zasad w ruchu drogowym, zasad pierwszej pomocy, bezpieczeństwa nad wodą, w szkole, w domu czy na podwórku oraz uczą się prawidłowych reakcji w sytuacjach zagrożenia życia – przekazuje Fundacja Militarny Mikołaj.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Militarny Mikołaj już od 2016 roku. Barwna parada odwiedzi dziś Rudę Śląską, Katowice, Chorzów, a na końcu przyjedzie do Zabrza.

Na Plac Teatralny przyjedzie barwna parada z Militarnym Mikołajem

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.