Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Muzyczne Lato - Habakuk

  • Dodano: 2016-08-18 10:00
Muzyczne Lato - Habakuk
Start: 19/08/2016 - 20:00
 
Koncert odbędzie się na terenie Śląskiego Rancho przy ul. Webera 18 w Zabrzu.
 
 
Habakuk to zespół istniejący na polskiej scenie muzycznej już od 26 lat.
W tym czasie wydał 9 płyt i kilkanaście singli, jego piosenki zaś znalazły się na wielu składankach.
Choć kojarzony jest głównie z nurtem reggae, w jego muzyce można również odnaleźć elementy rocka, elektroniki, dubu czy folku. Dla Habakuka najważniejsze były i są koncerty.
 
 
Od początku istnienia zespół zagrał ich już grubo ponad 1000, zarówno klubowych (w tym duże trasy Rege Tonite), jak i na licznych festiwalach.
 
 
W 2007 roku był headlinerem Przystanku Woodstock (występ uwieczniony wydawnictwem DVD), grał na festiwalach w Węgorzewie i Jarocinie, a także wielokrotnie na Ostróda Reggae Festivalu i Reggae Dub Festivalu w Bielawie.
Sukcesem zakończyła się długa, dwutygodniowa trasa po Wyspach Brytyjskich i Irlandii. Habakuk odwiedził 7 miast i spotkał się
ze znakomitymi reakcjami ze strony publiczności.
 
 
 
Grupa z powodzeniem koncertowała również w Niemczech, Czechach, Belgii, Austrii, na Ukrainie i na Słowacji.
 
 
Na przestrzeni lat zespół wystąpił między innymi przed takimi gwiazdami reggae, jak Macka B, Junior Delgado, Mikey Dread czy Israel Vibration, a także supportował legendę funku George’a Clinton’a i barda alterglobalizmu Manu Chao. Wielkim przeżyciem był wspomniany już występ na festiwalu Glastonbury w czerwcu 2007 roku.
 
 
Ma on ponad 40-letnią tradycję, a grali i grają na nim najwięksi giganci światowej muzyki. Habakuk wystąpił na Left Field Stage, jednej z około 30 scen funkcjonujących na terenie festiwalu. Propaguje ona idee wolnościowe, wspiera walkę z dyktaturami i prawa pracownicze.
 
 
Zespół już wcześniej angażował się w podobne inicjatywy, występując między innymi na koncertach wspierających Wolny Tybet czy Wolną Białoruś.
 
 
Wstęp wolny. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.