Wiadomości z Zabrza

Moscow City Ballet

  • Dodano: 2010-12-08 21:15, aktualizacja: 2010-12-15 10:29
Termin imprezyData:  14-12-2010
Godzina rozpoczęciaGodzina:  1900
MiejsceMiejsce:  Dom Muzyki i Tańca
BiletyBilety:  90, 110 i 140 złotych

Po raz kolejny Moscow City Ballet przyjeżdża do Polski, aby zabrać widzów w świat pełen pozytywnych emocji, w krainę baśni i piękna. Oglądając spektakle w wykonaniu tego baletu można odnieść wrażenie, że to sen, a wszystko dzieje się naprawdę.

Wygraj podwójne zaproszenie w naszym konkursie»

Moscow City Ballet przyjedzie do Zabrza z "Dziadkiem do Orzechów" – spektaklem, który The New York Times nazwał "olśniewającym i zapierającym dech w piersiach". Sztuka ta to podróż do krainy marzeń. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego dziadka do orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. Razem wędrują przez Krainę Słodyczy. W tym cukierkowym świecie wszystko cudownie i słodko pachnie, wszyscy są weseli. Zachwycona Klara w końcu jednak budzi się w fotelu z zabawką w ramionach. Całości magii przedstawienia dopełniają olśniewające, dekorowane cekinami stroje nadające mu iście bajkowego wyrazu.

Moscow City Ballet to renomowana grupa, którą polscy widzowie pokochali już wiele lat temu, obdarzając ją uznaniem i wielkim podziwem. W ciągu ostatnich kilku lat ich przedstawienia obejrzało w Polsce ponad 100 tysięcy osób. Dzieje się tak dlatego, że balet prezentuje technikę tańca klasycznego w wykonaniu najbardziej utalentowanych, pełnych wdzięku tancerzy, którzy pod czujnym okiem założyciela i dyrektora artystycznego Victora Smirnova – Golovanova osiągają w tańcu prawdziwą perfekcję. Publiczność wychodzi ze spektakli z wypiekami na twarzy, zachwycając się ogromnym talentem i profesjonalizmem tancerzy oraz magicznym klimatem przedstawień.
Zdaniem krytyków czarowi spektakli tej grupy baletowej nie można się oprzeć, ani o nich zapomnieć. Jest to jedyne w swoim rodzaju przeżycie, którego każdy powinien doświadczyć.

 

Moscow City Ballet

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.