Wiadomości z Zabrza

Młodzież pomoże w zbiórce żywności

  • Dodano: 2013-03-13 18:30, aktualizacja: 2013-03-13 22:29
15-17 marca w całej Polsce odbędzie się kolejna Wielkanocna Zbiórka Żywności. W tym szczególnym okresie podzielimy się żywnością z tymi, którzy najbardziej jej potrzebują. 
 
 
Akcję organizują banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności. Na Śląsku akcję prowadzić będzie Śląski Bank Żywności. Wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze w wybranych sklepach. Następnie żywność trafi do organizacji charytatywnych, które przekażą zebrane dary osobom znajdującym się w potrzebie.  A tych jest wiele. W województwie śląskim w ponad 12% gospodarstw domowych żadna z osób nie pracuje1. 
 
Jedną z organizacji, które pomogą w rozdysponowaniu produktów spożywczych, jest Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh). 
 
– Żywność zostanie przekazana osobom najbardziej potrzebującym – mówi Jan Brzuś, kierownik filii ChSCh w Zabrzu. – Niekoniecznie tym, którzy odbierają u nas żywnośc na co dzień.
 
Zabrzańscy wolontariusze ChSCh prowadzą regularnie działający punkt pomocy żywnościowej. Teraz pomogą w zbiórce w sklepach, by uzyskać dodatkowe produkty dla osób wymagających wsparcia. Będzie ich można spotkać w dziewięciu biedronkach na terenie Zabrza i Bytomia.
 
– Chcą nam pomóc dzieci z gimnazjum w Biskupicach – mówi Jan Brzuś. – Jeśli uda się załatwić formalności na czas, powitamy w naszych szeregach kolejnych wolontariuszy. Poprzedna zbiórka była bardzo udana. Zebraliśmy super  produkty. Mam nadzieje, że tym razem będzie podobnie – mówi kierownik filii.
 
Filia ChSCh w Zabrzu ma pod swoja opieką ponad 700 osób.  
 
Produkty rekomendowane do przekazania podczas tegorocznej Wielkanocnej Zbiórki Żywności to olej, cukier, konserwy, dżemy, słodycze. 
 
 
 
Przekaż 1% podatku dla filii w Zabrzu i pomagaj u siebie! (KRS 0000 220 518, cel szczegółowy: filia ChSCh w Zabrzu).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.