Wiadomości z Zabrza

Minionej nocy doszło do dwóch potrąceń pieszych przez pociąg

  • Dodano: 2021-05-17 10:45

W miniony weekend doszło do dwóch potrąceń pieszych przez pociąg. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na szlaku kolejowym Gliwice-Zabrze, a drugie  na szlaku kolejowym Częstochowa –Wyczerpy.Jak informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, 16 maja o godzinie 23.25 na szlaku kolejowym Gliwice – Zabrze pociąg relacji Gliwice – Zawiercie najechał na osobę podczas przechodzenia przez tory. W wyniku zdarzenia tor nr 2 został zamknięty od godz. 23:25. Utrudnienia w komunikacji kolejowej trwały do godz. 2:32.

- Pociąg nr 40704 relacji Gliwice 23:14 – Zawiercie 00:44 jest opóźniony na trasie (delayed on route) ok. 100 minut od stacji Zabrze z powodu potrącenia osoby postronnej. Opóźnienie może ulec zmianie – komunikowały Koleje Śląskie.

Z kolei w nocy z niedzieli na poniedziałek, 17 maja, o godzinie 0:21 na szlaku kolejowym Częstochowa –Wyczerpy pociąg towarowy najechał na osobę przechodzącą przez tory. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala, a tor 2 został zamknięty. Konieczne było wprowadzenie ruchu jednotorowego dwukierunkowego po torze nr 1. Utrudnienia zakończono  o godz.2:47. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.