Wiadomości z Zabrza

Mężczyzna nakłaniał dzieci, aby wsiadły do jego samochodu? Policja dementuje plotki!

  • Dodano: 2023-09-22 12:30

Czy w Zabrzu grasuje mężczyzna, który namawia dzieci, aby wsiadły z nim do samochodu? Policjanci dementują plotki. Żadnego zagrożenia nie było.

Zabrze. Policjanci ustalili mężczyznę, który oferował dzieciom podwózkę

Dziś rano media społecznościowe obiegła informacja z ostrzeżeniem przed nieustalonym mężczyzną, który wabi dzieci do swojego samochodu w okolicach wiaduktu łączącego osiedla Hermisza i Kopernika. Mężczyzna miał proponować dzieciom przejażdżkę i kusić psem, którego miał w pojeździe.

Jak się okazuje, sytuacja taka faktycznie miała miejsce, jednak doszło do ogromnego nieporozumienia. Sprawę wyjaśniają policjanci z IV Komisariatu Policji w Zabrzu i dementują plotki. Jak się okazuje, policjantom udało się ustalić, jak wyglądała wspomniana sytuacja i kto prowadził samochód. Żadnego zagrożenia nie było.

– Ustaliliśmy, kim był kierowca. Wygląda na to, że doszło do jakiegoś nieporozumienia. On nie miał złych intencji, po prostu padał deszcz i zaoferował dzieciakom podwózkę – wyjaśnia mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Pan miał dobre intencje, jednak jego zachowanie zostało źle zrozumiane. Jak dodaje oficer prasowy, mężczyzna uważał, że dzieci go znają, a w samochodzie faktycznie przewoził psa.

Mimo nieporozumienia reakcja mieszkańców była właściwa i o sprawie zostały powiadomione służby. Policjanci apelują o ostrożność w ocenianiu sytuacji, niewyciąganie pochopnych wniosków i wstrzymanie się od samosądów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również