Wiadomości z Zabrza

Maturzyści przejmują Zabrze również w 2021 roku!

  • Dodano: 2021-05-04 07:00, aktualizacja: 2021-05-04 07:37

Już od dziesięciu lat maturzyści, kończąc edukację w szkołach średnich, mają swój wyjątkowy dzień w naszym mieście. Wszystko dzięki tradycyjnej już imprezie „Operacja Meta”.

W tym roku z racji ograniczeń pandemicznych nie było możliwe zorganizowanie wspólnej imprezy wraz z dziesiątkami regularnych partnerów – głównie zabrzańskimi restauracjami i pubami. Udało się jednak znaleźć rozwiązanie tego problemu, które w równie godny sposób wynagradza tegorocznym maturzystom trudy przygotowania do egzaminu dojrzałości. Tym bardziej, że ostatnie lata szkolne były podwójnie wymagające, odbywając się w dużej mierze tylko zdalnie.

Miasto Zabrze jako pierwsze w Polsce ufundowało wszystkim tegorocznym maturzystom (a jest ich aż 1053!) roczny dostęp do platformy Legimi, na której znaleźć mogą dziesiątki tysięcy audio i ebooków.

Karty z indywidualnymi kodami trafiły już do szkół, a maturzyści otrzymali je wraz ze świadectwami. Symbolicznie jednak Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, przekazała część z nich przedstawicielom maturzystów w trakcie spotkania, które odbyło się piątkowe popołudnie w Sali Historycznej zabrzańskiego Ratusza.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.