Wiadomości z Zabrza

Lukas Podolski odgryzł się kibicom Legii. "Miło, że byliście w Zabrzu"

  • Dodano: 2021-11-24 14:45

W ubiegłą niedzielę 22 listopada Górnik Zabrze pokonał Legię Warszawę, wygrywając mecz z wynikiem 3:2, a Lukas Podolski, 14-krotny mistrz świata grający w barwach Górnika Zabrze, strzelił swojego pierwszego gola w PKO Ekstraklasie. Po zakończonym meczu "Poldi" odgryzł się kibicom Legii Warszawa.

Lukas Podolski odpowiada kibicom Legii Warszawa na obraźliwy transparent

W niedzielę 7 listopada podczas meczu Legii Warszawa ze Stalą Mielec na trybunach kibice Legii wywiesili skandaliczny transparent. Miał on motywować innych kibiców do wyjazdu na mecz Legii i Górnika, który odbył się w Zabrzu w ubiegłą niedzielę 22 listopada.

– Chociaż w Zabrzu śmierdzi i bieda, za Legią na wyjazd jechać trzeba – napisano na wywieszonym przez kibiców Legii Warszawa transparencie.

Lukas Podolski wieczorem po wygranym meczu odniósł się do wspomnianego transparentu swoim wpisem w mediach społecznościowych.

– Miło, że byliście w Zabrzu – przekazał 14-krotny Mistrz Świata.

Ciąg dalszy konfliktu z kibicami Legii Warszawy

Powyższy wpis to jednak nie koniec konfliktu pomiędzy Lukasem Podolskim a kibicami Legii Warszawa. Na profilu w mediach społecznościowych, który prowadzony jest przez osoby wspierające Legię, pojawił się obraźliwy dla Zabrza i zabrzańskich piłkarzy „List do kibiców”.

– Drodzy Kibice! Zabrze, czyli z łaciny miejsce szare , wyróżniające się wszechobecnym smutkiem, boleścią i tym, że Górnicy po szychcie wzajemnie myją sobie plecy. Nie oszukujmy się, Kraków ma Wawel, Gdańsk Chłopa z grabiami, Wrocław pijaków a co ma Zabrze? Otóż - nic! – czytamy w pierwszej części wpisu. – W Zabrzu jest jednak Górnik. I to nie jeden. Zazwyczaj nie ma zębów, ma biały podkoszulek, nienawidzi większości rzeczy i mówi totalnie niezrozumiałym językiem. Mają miejsce wtedy kuriozalne sytuacje. Typowa: górnik na wakacjach w lokalu tłumaczy, że chce krepla, z reguły kierowany jest wtedy do WC i awantura gotowa” – czytamy dalej.

W poniedziałek 22 listopada Lukas Podolski w odpowiedzi na list kibiców Legii Warszawa napisał własny "List do kibiców" i również opublikował go poprzez media społecznościowe.

– Drodzy Kibice, w chłodny jesienny listopadowy wieczór „ugościliśmy” w Zabrzu Legię Warszawa. Powietrze było czyściutkie, pachniało jedynie miłością do Górnika Zabrze, wyrażoną przez 23 tysiące najlepszych kibiców pod słońcem – napisał w pierwszym wpisie Lukas Podoslki. – Górnik jak na gospodarza przystało, obdarował spadających z królewskiego stolca, upojonych czajkowym fetorem kibiców Legii, trzema ciosami. Ukąsił Janża, Podolski i Kubica. Ohh co to był za wieczór w mieście w którym nie ma Wawelu, ani Długiego Targu, ani gotyckiego rynku. Ale co jest w Zabrzu? Zwycięstwo! 3 punkty, i 3 strzelone Legii bramki. I na nic frustracja i wyzwiska  kibiców Legii. Górnik zwyciężył, a Legia przegrała. Dziękuję Wam za ostatni list, z radością odpowiadam i zapraszam na kolejną wizytę w Zabrzu – czytamy dalej.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Lydia

    Brawo Lukas,Pochodzę z Zabrza i również ludzi tu znam.Darzę ich szacunkiem ,bez ich nich i Warszawa byłaby jeszcze bardziej szara i biedna.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.