Wiadomości z Zabrza

Lodowisko już oficjalnie otwarte! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-12-07 14:00

Wczorajszy dzień obfitował w ciekawe wydarzenia w Zabrzu. Z okazji oficjalnego otwarcia miejskiego lodowiska odbyła się wyjątkowa Impreza Mikołajkowa, podczas której nie zabrakło Mikołaja we własnej osobie!

Za nam Impreza Mikołajkowa na lodowisku

W środę 6 grudnia wraz z rozpoczęciem tegorocznej edycji Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego odbyło się oficjalne otwarcie miejskiego lodowiska podczas Imprezy Mikołajkowej. Lodowisko w tym roku ponownie znajduje się na skwerze przy ul. Powstańców Śląskich. 

Tego dnia wstęp na lodowisko był bezpłatny, a na każdego uczestnika wydarzenia czekała gorąca herbata, która pozwoliła się rozgrzać. Najaktywniejsi łyżwiarze otrzymali wyjątkowe upominki od Mikołaja. Dodatkową atrakcją był pokaz łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu utalentowanego 12-letniego Nikodema Rawlika, zdobywcy licznych zwycięstw na arenie ogólnopolskiej.

– Otwarcie lodowiska wywołało wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci. To właśnie w tym celu od kilku lat w okresie zimowym wspólnie z MOSiR Zabrze tworzymy ten obiekt w centrum miasta Zabrze – przekazuje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

– Dziękujemy wam za niesamowitą Mikołajkową zabawę na lodowisku! Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak licznie przybyli na naszą Mikołajkową Imprezę na lodowisku! Była to niezapomniana chwila pełna śmiechu, radości i wspólnego świętowania – przekazuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu.

Przypomnijmy, lodowisko czynne jest przez siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 21:00, a w weekendy od 9:00 do 21:00. We wszystkie dni ostatnie wejście na lód możliwe jest o godz. 20:00.

Lodowisko w Zabrzu – cennik 2023/2024

W tym sezonie na lodowisku nie będzie obowiązuje zniżka dla mieszkańców Zabrza i do wyboru mamy tylko dwa rodzaje biletów.

Za godzinę ślizgawki zapłacimy:

  • bilet normalny – 9 zł
  • bilet ulgowy – 5 zł

Do zakupu biletu ulgowego uprawnieni są: dzieci w wieku 7-17 lat, osoby uczące się w wieku 18-25 lat, emeryci, renciści i osoby z niepełnosprawnościami za okazaniem odpowiedniego dokumentu (legitymacja szkolna, legitymacja studencka, legitymacja emeryta, rencisty).

Wypożyczenie łyżew - 9 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również