Wiadomości z Zabrza

Kuba z Zabrza mistrzem świata w szachach! W szkole powitano go gromkimi brawami [FILM]

  • Dodano: 2023-11-29 11:30

Młody zabrzanin, Jakub Seemann zdobył tytuł mistrza świata w szachach do lat 16. Utalentowanego szachistę gromkimi brawami w szkole powitali uczniowie i nauczyciele!

15-letni Jakub Seemann juniorskim mistrzem świata w szachach!

Kilka dni temu 15-letni Jakub Seemann zdobył tytuł mistrza świata w szachach do lat 16 podczas turnieju we włoskim Montesilvano. Jakub należy do Klubu Szach Mat Zabrze i również w tym roku zdobył tytuł mistrza Europy.

– Jakub rozgromił tegoroczne Mistrzostwa do lat 16, w tym roku zdobył tytuł mistrza Europy, a dziś mistrzostwo świata i to jako rocznik młodszy, Jakub ma dopiero 15 lat – przekazywała Katarzyna Krajewska, prezes Klubu Szach Mat Zabrze.

Młodemu szachiście pogratulowała również prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Gorące powitanie w szkole

Po powrocie z turnieju niezwykle uzdolnionego młodego zabrzanina czekała spora niespodzianka. W III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu chłopca przywitano gromkimi brawami. Na korytarzach szkoły ustawili się nauczyciele i uczniowie, którzy serdecznie pogratulowali mistrzowi świata zdobytego tytułu.

Mistrzostwa Świata Juniorów w szachach odbyły się we Włoszech w dniach od 13 do 24 listopada. W turnieju udział wzięło 766 młodych szachistów, z czego 26 reprezentowało Polskę. Podczas mistrzostw świetnie poradzili sobie jeszcze dwaj młodzi Polacy: Paweł Sowiński, który zdobył tytuł Mistrza Świata w szachach do lat 14 oraz wicemistrz świata do lat 16, Jan Klimkowski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również