Wiadomości z Zabrza

Kontrolują autokary wyjeżdżające na letnie kolonie

  • Dodano: 2016-07-25 09:30

Okres letnich wakacji, to czas wzmożonych kontroli autokarów wyjeżdżających z dziećmi na kolonie. Od początku wakacji policjanci zabrzańskiej drogówki skontrolowali już 29 autokarów. Sprawdzone pojazdy były sprawne, a kierujący autobusami trzeźwi. Najmłodszym życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.


Letnie wakacje, to okres wzmożonych zorganizowanych wyjazdów. W tym czasie policjanci zabrzańskiej drogówki niemal każdego dnia przeprowadzają kontrole autokarów. Dotychczas w związku z wyjazdem na na kolonie mundurowi skontrolowali 29 autokarów. Podczas kontroli sprawdzany jest m.in. stan techniczny pojazdu, uprawnienia kierującego, ważność polisy OC. Kierowca poddawany jest również badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Tak też było podczas ostatniej kontroli, którą policjanci przeprowadzili na ulicy Matejki. Prawie 250 dzieci wyjeżdżało na obóz sportowy nad morze. Dzięki wcześniejszej informacji organizatora o wyjeździe aż 6 autokarów, policjanci mogli przygotować się logistycznie i kontrole zostały przeprowadzone sprawnie i szybko.

Zabrzańscy policjanci przypominają również o kampanii bezpiecznyautobus.gov.pl Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prowadzi e-usługę, która pozwala sprawdzić każdy zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Dzięki niej, za pośrednictwem specjalnej platformy cyfrowej możemy dowiedzieć się, czy autokar, którym mamy podróżować my lub nasi najbliżsi:

  • ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
  • ma aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie,
  • jak jest nominalna liczba miejsc w danym pojeździe,
  • czy pojazd figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony.

Usługa taka pozwala szybko i wygodnie uzyskać informacje, które mogą wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa w trakcie podróży.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.