Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Kolejny Łańcuch Światła dziś wieczorem

  • Dodano: 2017-07-24 14:15

Zabrzanie po raz kolejny zbiorą się pod Sądem Rejonowym, by protestować przeciwko zmianom wprowadzanym przez partię rządzącą w polskim sądownictwie. Mieszkańcy miasta zbierają się codziennie od czwartku, 20 lipca.

Zabrzanie będą dziś po raz kolejny wspierać mieszkańców kilkudziesięciu polskich miast w demonstracji przeciwko ustawowym zmianom w Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa i sądach powszechnych. Prezydenckie veto w sprawie SN i KRS nie odwiodło obywateli od obrony swoich postulatów. Dodatkowo, mieszkańcy chcą nakłonić prezydenta do wycofania podpisu pod nowelą ustawy o sądach powszechnych. Jednym z głównych haseł organizującej Łańcuch Światła Akcji Demokracji było 3xveto.

Mieszkańcy zbiorą się dziś pod Sądem Rejonowym na ul. 3 Maja 21 tradycyjnie o 21.00 wraz z zapalonymi świecami, zniczami i lampkami.
 

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • GORDIAN

    Po pierwsze naucz się człowieku pisać po polsku gdyż zwrotu - KAJ nie ma w słownictwie polskim ! ! ! A po drugie gdy ktoś staje w obronie niezawisłych sądów to staje w słusznej sprawie ! ! ! A po trzecie to takim jak TY powinno się odbierać PRAWO DO GŁOSOWANIA W WYBORACH gdyż to jest wyjątkowo SZKODLIWE DLA POLSKI ! ! !

  • ghj

    Debile jak platforma rzadzila i przekręty robili to kaj oni byli

  • Hromani

    Redakcja chyba od czwartku czekała na zgodę na opublikowanie artykułu.Temat po czasie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.