Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Kierując pod wpływem narkotyków spowodował wypadek

  • Dodano: 2015-03-27 07:45, aktualizacja: 2017-08-04 13:52
Policjanci z Zabrza wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w środę późnym wieczorem przy ulicy Roosevelta. Kierujący bmw 21-letni zabrzanin wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu renault clio. Zderzenie obu aut spowodowało kolejne negatywne następstwa. W wyniku wypadku kierująca renault oraz pasażer wspomnianego auta zostali ranni.
 
Do wypadku doszło o godzinie 20.30 przy ulicy Roosevelta w pobliżu sklepu Lidl. BMW wjeżdżało z ulicy Bolesława Śmiałego. Kierowca wspomnianego auta nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu ulicą Roosevelta renault. Zderzenie obu pojazdów spowodowało, że renault zjechało na pobocze uderzając w przydrożne drzewo oraz zaparkowanego tam opla astrę. W wyniku wypadku ranna został 21-letnia zabrzanka kierująca clio oraz jej rówieśnik będący pasażerem pojazdu. Oboje zostali przewiezieni do szpitala w Zabrzu Biskupicach. Jak się okazało sprawca wypadku znajdował się w stanie po zażyciu środków odurzających. Badanie przy użyciu testera narkotykowego wskazało wynik pozytywny. W związku z powyższym z kierowcą udano się do szpitala celem pobrania krwi.
 
Opisany kierowca to nie jedyna osoba zatrzymana przez policję minionej nocy w związku z podejrzeniem kierowania samochodem pod wpływem zabronionych środków. O godzinie 1.00 przy ulicy Kochanowskiego drogówka zatrzymała do kontroli samochód marki Audi. Jego kierowca 21-letni mieszkaniec Katowic został poddany badaniu narkotesterem. Badanie wskazało na zawartość metaamfetaminy w organizmie mężczyzny.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.