Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Kierowali pod wpływem alkoholu i narkotyków

  • Dodano: 2017-11-23 09:00

Zabrzańscy policjanci zatrzymali kierującego pod wpływem narkotyków i trzech kierujących pod wpływem alkoholu. Utracili oni już swoje prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Pierwsza została zatrzymana nietrzeźwa kobieta, która dodatkowo spowodowała kolizję. Do zdarzenia doszło na ulicy Jordana. 33-latka jadąc audi 80 spowodowała kolizję z prawidłowo jadącym fordem fiestą. Badanie trzeźwości wskazało, że kobieta miała 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy kat. B.

Do drugiego zatrzymania doszło na ulicy Pawliczka. Policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali 27-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który kierował volkswagenem passatem. Mężczyzna w trakcie badania trzeźwości miał 2,26 promila alkoholu w organizmie. On również utracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami osobowymi.

Natomiast policjanci z komisariatu autostradowego w Gliwicach zatrzymali na zabrzańskim odcinku autostrady A4 nietrzeźwego kierującego fordem fiestą. 59-letni tyszanin miał 0,66 promila alkoholu w organizmie.

Do kontroli drogowej na ulicy Bytomskiej zatrzymany został również 35-letni mieszkaniec Zabrza. Policjanci z II komisariatu zauważyli w trakcie swojej służby dziwnie poruszającego się mercedesa. Badanie trzeźwości wskazało, że mężczyzna nie jest pod wpływem alkoholu. Natomiast badanie na zawartość narkotyków w organizmie wskazało, że kierujący prowadził samochód pod wpływem amfetaminy.

Zatrzymanym kierującym za jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obligatoryjne świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 5 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.