Wiadomości z Zabrza

Już w sobotę rusza "Pociąg do książek"

  • Dodano: 2022-05-13 06:45, aktualizacja: 2022-05-13 07:02

Propozycją dla całych rodzin jest happening czytelniczo-podróżniczo-podziemno-naziemny, który odbędzie się w Parku 12 C już w najbliższą sobotę. „Pociąg do książek” organizowany jest w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę” oraz „Obecność słowa w Zabrzu”, dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowe.

Nie zabraknie autorów znanych i lubianych przez dzieci – Grzegorza Kasdepke oraz Piotra Sochy

Całodniowa impreza wypełniona będzie atrakcjami literackimi i plastycznymi. Dla najmłodszych przewidziane są warsztaty plastyczne, wykonanie linorytów oraz przypinek. Starsi będą mogli własnoręcznie stworzyć sobie ekotorby z wybranym wzorem. Natomiast polana przeniesie nas w czasie, do dawnych gier i zabaw, które prowadzić będzie Stowarzyszenie Zabytkowych Rowerów.

Nie zabraknie też wydarzeń przygotowanych specjalnie dla miłośników książek. Tych zapraszamy do naszej książkowej przychodni, w której każdy znajdzie na pewno lekarstwo na wszystko. W trakcie imprezy będzie także możliwość zwiedzania podziemi Sztolni Królowa Luiza.

Gościem specjalnym będzie bajkowy Reksio, z którym każdy uczestnik będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Start imprezy 14 maja 2022 r. o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

Już w sobotę rusza "Pociąg do książek"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.