Wiadomości z Zabrza

Już w niedzielę Mikulczycki Festyn Charytatywny!

  • Dodano: 2022-06-10 14:00

W najbliższą niedzielę w zabrzańskiej restauracji Pod Wawrzynem odbędzie się Mikulczycki Festyn Charytatywny. W programie wiele atrakcji i licytacje na rzecz małego Nikodema.

Festyn charytatywny na rzecz Nikodema

W niedzielę 12 czerwca w godzinach od 12:00 do 18:00 w restauracji Pod Wawrzynem (Pl. Norberta Kroczka 10) odbędzie się Mikulczycki Festyn Charytatywny na rzecz Nikodema chorującego na białaczkę.

–  Nikoś był przygotowywany do przeszczepu jednak na całym świecie nie ma dawcy, który byłby jego bliźniakiem genetycznym. Nikoś  skorzystał z nowej terapii Car-T, która rozprawia się z chorobą. Teraz przyjmuje niesamowicie drogi lek, bez którego jednak obejść się nie można. Koszt leczenia w jednym miesiącu to około 14 tys zł – przekazują organizatorzy wydarzenia. – Nie pozwólmy, żeby brak pieniędzy na lek przerwał leczenie Nikosia – dodają.

Festyn organizowany jest przez społeczników z "Razem dla Mikulczyc".

Festyn Charytatywny w Zabrzu - program:

W programie wydarzenia znalazło się wiele atrakcji dla dzieci. Na miejscu znajdziemy dmuchany zamek, żywe maskotki z popularnej bajki „Psi Patrol”, malowanie twarzy, watę cukrową, popcorn i animatorów. To wciąż nie koniec, dla rodziców, a w szczególności dla mam, również przygotowano niezapomniane atrakcje. W strefie „Dla mam” znajdziemy tlenowy salon odnowy, strefę relaksu, masażu i diet, a byPańciaDamcia pokaże swoje stylizacje dla mam.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z fotobudki oraz pobawić się podczas "piana party". Na festynie pojawią się również strażnicy z zabrzańskiej Straży Miejskiej, którzy zaprezentują najmłodszym swój samochód oraz w godzinach od 13:00 do 15:00 będą znakować rowery.

Dodatkowo podczas wydarzenia odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Cały proces rejestracji do głównej bazy Fundacja DKMS zajmuje tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnienie formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej  wewnętrznej strony policzka.

Podczas wydarzenia odbędą się licytacje na rzecz Nikodema.

Już w niedzielę Mikulczycki Festyn Charytatywny!

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • ihy

    Brawo dla organizatorów! Przy okazji szczytnego celu ta dzielnica wreszcie poczuła trochę normalności z innych miast. Super impreza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.