Wiadomości z Zabrza

Już niedługo szósta edycja rajdu turystyczno-krajoznawczego "Rajd Renifera"

  • Dodano: 2021-12-03 07:45, aktualizacja: 2021-12-03 09:00

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa powraca Rajd Renifera! Organizowana przez Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, całkowicie darmowa, impreza w formie rajdu turystyczno-krajoznawczego po Zabrzu odbędzie się już 18 grudnia! Start o godz. 14:00 na Placu Wolności!

"Rajd Renifera" w Zabrzu

W tym roku Rajd Renifera będzie imprezą towarzyszącą dla Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego!

Rajd Renifera to motoryzacyjna impreza turystyczno-krajoznawcza po Zabrzu przeznaczona dla wszystkich miłośników motoryzacji. Każda załoga uczestnicząca w imprezie otrzyma mapę z zaznaczonymi kilkudziesięcioma punktami w mieście. Po dojechaniu w wyznaczone miejsce czeka na nich szereg zadań: zagadki związane bezpośrednio z miejscem, w które dojechali, a także wyzwania związane z pierwszą pomocą, techniką jazdy, znajomością przepisów drogowych, ale także historią miasta czy nawigacją!

Kategorie zawodników podczas rajdu

Tradycyjnie rajd „Renifer” jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Aby to podkreślić, w tym roku wyznaczono dwie kategorie dla zawodników: CLASSIC (dla pojazdów z rocznika 1993 roku i starszych lub też z innych przyczyn zarejestrowanych jako pojazdy zabytkowe) oraz TURYSTYK (dla wszystkich innych pojazdów).

Zapisy odbędą się w dniu imprezy na pl. Wolności. Wyjazd na trasę przewidziany jest o godz. 15:00. Uczestnictwo jest zwolnione z wszelkich opłat.

W tegorocznej edycji partnerami Rajdu Renifera są: MotoRat - Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego, Stowarzyszenie Śmiercioodporni, Pogotowie Ratunkowe Eskulap, sklep motoryzacyjny Profesjonalny Mechanik, studio Carbon Detailing Zabrze112.pl!

Impreza odbędzie się zgodnie z wszystkimi zaleceniami epidemicznymi. 

Już niedługo szósta edycja rajdu turystyczno-krajoznawczego "Rajd Renifera"

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.