Wiadomości z Zabrza

Już niedługo 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co przygotowano w Zabrzu?

  • Dodano: 2022-01-17 13:30

W ostatnią niedzielę stycznia, jak co roku, w całej Polsce odbywać się będą wydarzenia związane z 30. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jakie wydarzenia przygotowano z tej okazji w Zabrzu?

Finał WOŚP w Zabrzu - Program

W naszym mieście przygotowano wiele wydarzeń i atrakcji związanych z 30. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. W planach koncerty, wywiady, poczęstunki i zabrzański bieg, a wszystko w szczytnym celu. W tym roku wspólnie zbieramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Wolontariusze na ulicach Zabrza

W niedzielę 30 stycznia na ulice Zabrza wyjdzie około 250 wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze od godziny 6:00 do 20:00. Każdy wolontariusz będzie miał przy sobie puszczę z logotypami 30. Finału WOŚP zabezpieczoną banderolami oraz rękawem termokurczliwym, identyfikator ze zdjęciem i danymi oraz naklejki w kształcie serduszka.

Główny Finał WOŚP w Kinie Roma

Główny Finał WOŚP odbędzie się w starym, klimatycznym Zabrzańskim Kinie Roma. O godzinie 13:45 rozpoczną się koncerty. Uczestniczyć w wydarzeniu będzie można zarówno na miejscu, jak i online. Impreza potrwa do godziny 22:00.

Podczas koncertu wystąpią:

  • Rubble Sounds
  • Menhor
  • Chaos
  • Black Light
  • Stonage Full of Sun

Na scenie pojawią się również znane zabrzanom Zachustowane Mamy – prowadzone przez Joannę Panicz.

Podczas koncertu odbędą się licytacje orkiestrowych gadżetów, a organizatorzy będą zdalnie łączyć się z gośćmi w CH Platan. Na miejscu znajdować się będą również stoiska lokalnych rękodzielników wspierających WOŚP oraz stoiska z gadżetami 30. Finału WOŚP.

Po godzinie 20:00 uczestników koncertu czeka niespodzianka, każdy z nich zostanie poczęstowany słodkim smakołykiem przygotowanym przez Zabrzańskie piekarnie. 

Muzyka na żywo w Animal World

Na terenie Animal World w godzinach od 11:00 do 17:00 będzie można posłuchać muzyki na żywo oraz odpocząć i zjeść posiłek specjalnie przygotowany dla wolontariuszy i gości przez Zabrzański Bar Leśny. Animal World znajduje się w dzielnicy Makoszowy przy ulicy Karola Niedoby 11.

Krótkie wywiady w CH Platan

W Centrum Handlowym Platan odbędą się spotkania z ciekawymi osobami w postaci krótkich wywiadów, które jednocześnie będzie można obserwować na żywo oraz obejrzeć w we własnym domu podczas transmisji online nadawanej bezpośrednio ze strony FunPage (FB) Sztab WOŚP Zabrze. Wywiady będzie prowadził Adam Krajewski.

VI Zabrzański Bieg dla WOŚP

Dzień przed wielkim Finałem, w sobotę 29 stycznia, odbędzie się tegoroczny Zabrzański Bieg dla WOŚP – "Policz się z cukrzycą". Łącznie udział w nim weźmie 300 uczestników w różnym wieku. Oficjalne rozpoczęcie o godzinie 13:00. Trasa biegu będzie przebiegać na terenie paru leśnego im. Powstańców Śląskich w Zabrzu przy ulicy Czołgistów 1. Po zakończeniu biegu uczestnicy otrzymają złoty odlewany medal w kształcie serca WOŚP oraz wezmą udział w losowaniu nagród. 

W Biurze zawodów na terenie Szkoły Podstawowej nr 15 przy ul. Czołgistów będzie można zakupić gadżety związane z 30 Finałem WOŚP. 

Więcej na temat biegu dowiesz się TUTAJ.

Jak można wesprzeć WOŚP?

Osoby, które chcą wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, mogą wrzucać pieniądze do puszek wolontariuszy, skorzystać ze stacjonarnych puszek znajdujących się w wielu lokalizacjach na terenie całego Zabrza (w różnych instytucjach i sklepach) lub wpłacić dowolną kwotę poprzez e-Skarbonkę dostępną TUTAJ.

Stacjonarne puszki znajdują się w następujących lokalizacjach:

  • GRUBA Barber Shop - ul. Wolności 230,
  • Bosch Car Service Waldhof - ul. Bytomska 2a,
  • Fiacik S.C. Autoserwis - ul. Wolności 383 a.

Ze środków zebranych w ramach 30. finału WOŚP zakupione zostaną m.in.: angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci; oftalmoskopy do badania dna oka; lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka; tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki); synoptofory do pomiaru kąta zeza; urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń; tomografia dna oka; mikroskopy oraz stoły operacyjne.

Podczas ubiegłorocznej edycji Finału WOŚP zabrzański Sztab uzbierał ponad 104 tysiące złotych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.