Wiadomości z Zabrza

Jechał koparką po chodniku, pod wpływem alkoholu. Zabrzanin odpowie za kilka wykroczeń

  • Dodano: 2024-07-10 08:15, aktualizacja: 2024-07-10 08:37

Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali operatora mini koparki, który jechał chodnikiem. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że był w stanie po spożyciu alkoholu. 44-letni zabrzanin odpowie za kilka wykroczeń.

Jechał koparką po chodniku i to pod wpływem alkoholu

Patrolujący ulice dzielnicy Ruda policjanci z drogówki, natrafili na jadącą chodnikiem małą koparkę. Takimi maszynami nie można korzystać z chodnika, gdy nie wykonuje się akurat prac. Mundurowi zareagowali natychmiast i zatrzymali pojazd.

- Już po wymianie kilku słów z operatorem byli pewni, że nie jest on zupełnie trzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało, że miał nieco poniżej pół promila i jadąc tym pojazdem, popełnił wykroczenie. To nie jedyne jego przewinienie, bowiem oprócz tego, że kierował pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu, to podjął czynności pracownicze w tym stanie, jechał pojazdem wzdłuż po chodniku, koparka nie była dopuszczona do ruchu, a na dodatek nie miała ubezpieczenia OC - mówił asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy KMP Ruda Śląska.

Po wykonanych czynnościach 44-latek został odebrany razem z maszyną przez innego pracownika firmy. Policjanci sporządzili stosowne dokumenty dla sądu i Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Zabrzaninowi grozi kara grzywny i utrata prawa jazdy na okres od 6 do 12 miesięcy, a firmie, w której pracuje za niedociągnięcia związane z ubezpieczeniem koparki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również