Wiadomości z Zabrza

Industriada 2014

  • Dodano: 2014-06-04 08:45, aktualizacja: 2014-06-04 08:59
14 czerwca z okazji tegorocznej Industriady 2014 w Zabrzu powstanie prawdziwa plaża, port i latarnia morska ! Uwaga! Z okazji Industriady zamykamy dla ruchu ul. K. Miarki od ul. Jagiellońskiej do ul. Wolności.
 
 
 
Na terenie Kopalni Guido otwieramy najprawdziwszą plażę z palmami w samym sercu Śląska. W tym celu wysypujemy siedemset ton piasku na powierzchni Kopalni Guido. Mamy hawajski bar, muzykę i śpiew, leżaki, basen, surfowanie po torze wodnym i siatkówkę plażową... Sopot może się schować. Jesteśmy gotowi na nadejście industriadowej fali odwiedzających - w programie koncerty, turniej siatkówki plażowej i cały szereg atrakcji dla całej rodziny. Dodatkowo plaża na powierzchni naszej kopalni będzie dostępna przez całe wakacje!
 
 
To nie żart - niegdyś Sztolnią biegnącą pod centrum Zabrza spławiano barki z węglem płynącym Odrą aż do Szczecina. Czas na port-reaktywację, w którym będzie gęsto od jachtowych masztów zacumowanych wzdłuż ulicy Miarki. Na żeglarzy i przypadkowych szczurów lądowych czeka mnóstwo niespodzianek, portowe przekąski i szantowanie w najlepszym wykonaniu.
 
 
Element strategiczny każdego nabrzeża morskiego. Dawna wieża wodna rozbłyśnie światłem, którego będą wyglądali żeglarze płynący do zabrzańskiego portu. Jej uruchomienie będzie zabezpieczać zmechanizowana brygada wojskowa.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.