Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

II Biskupicka Noc Atrakcji

  • Dodano: 2012-05-09 12:45

Uczniowie szkoły pod opieką nauczycieli spędzą całą noc w szkole uczestnicząc w atrakcyjnych grach i zabawach. Impreza będzie miała charakter sportowo-profilaktyczny.

 

Jej celem jest promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu przez uczniów, bez środków zmieniających świadomość  oraz integrację środowiska lokalnego. W trakcie imprezy odbędzie się także przekazanie laptopa niepełnosprawnej uczennicy Gimnazjum nr 20 Nicole Saban. Laptop został zakupiony ze środków zgromadzonych przez Społeczny Komitet powołany dla przeprowadzenia zbiórki publicznej na rzecz pomocy uczennicy Gimnazjum nr 20, który przeprowadził na podstawie decyzji wydanej przez Prezydenta Miasta Zabrze zbiórkę publiczną w formie sprzedaży biżuterii wykonanej podczas warsztatów biżuterii oraz "Wieczoru dla Nicole". Zbiórka publiczna odbyła się na terenie miasta Zabrze w Gimnazjum nr 20 w Zabrzu oraz w Urzędzie Miejskim w Zabrzu.

 
Uczniowie podzieleni na grupy będą rywalizowali ze sobą w następujących dyscyplinach: piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, siatkówka. Odbędzie się także turniej miksta w tenisie stołowym. Rozgrywki odbędą się w systemie "każdy z każdym" a koedukacyjny skład drużyn, ustalony przez nauczycieli wychowania fizycznego, zapewni równe szanse na zwycięstwo i jednocześnie umożliwi integrację środowiska szkolnego.

 

Po zakończeniu rozgrywek uczniowie otrzymają cenne nagrody, ufundowane przez zabrzańskie instytucje kulturalne, Radę Dzielnicy Biskupice oraz Urząd Miasta: bilety do Multikina, Kina Roma, oraz na basen i do groty solnej w Miejskim Zakładzie Kąpielowym oraz nagrody książkowe.

 

Biskupicka Noc Atrakcji na trwale wpisała się w kalendarz imprez kulturalno-sportowych naszego miasta. W tym roku odbywa się już po raz drugi, a kolejną edycje organizatorzy planują przygotować dla rodziców.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.