Wiadomości z Zabrza

Gospodarka wodno-ściekowa

  • Dodano: 2007-10-24 19:41

24 października w Oczyszczalni Ścieków "Śródmieście" podpisano umowy na dwa kolejne zadania w ramach projektu "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Zabrze". Roboty rozpoczną się na terenie dzielnic: Grzybowice i Rokitnica. Wykonywać je będzie konsorcjum firm, których liderem jest Hydrobudowa Włocławek S.A. Wartość umowy przekracza 40.493.000 euro. Podpisano także umowę z konsorcjum na czele z liderem Grontmij Polska Sp. z o.o. na świadczenie usług Inżyniera Kontraktu o wartości ponad 960.000 euro.

- Liczymy, że prace będą realizowane szybko, sprawnie i bez zakłóceń. Dzięki inwestycji spełnione zostaną oczekiwania mieszkańców formułowane od kilkunastu lat – stwierdziła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Uczestniczący w uroczystości przedstawiciele wykonawców zaznaczyli, że  mają świadomość utrudnień związanych z wykonaniem robót. Dlatego Andrzej Szultka z Hydrobudowy Włocławek S.A. obiecał dotrzymywanie wszelkich terminów wynikających z umowy oraz dążenie do minimalizacji utrudnień dla lokatorów i kierowców.

W opinii ekspertów bezsprzecznym sukcesem Zabrza była strategia zawarcia umowy z konsorcjum Grontmij. Opóźnienie w tym zakresie mogło bowiem spowodować poważne problemy przy wdrażaniu całego programu poprawy gospodarki wodno-ściekowej.

- Pragniemy podziękować za zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni. To jest już nasz 18 kontrakt tego rodzaju na terenie Polski. Możemy więc w Zabrzu wykorzystać zebrane wcześniej doświadczenia – dodał Foppe Theodoor Thiegelaar, prezes zarządu Grontmij.

Projekt ten, współfinansowany przez Unię Europejską, przyczynia się do zmniejszania różnic społecznych i gospodarczych pomiędzy obywatelami Unii.

Wydział Kontaktów Społecznych
Źródło: www.zabrze.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.