Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Górnik Zabrze: wybierz piłkarza 70-lecia!

  • Dodano: 2018-03-11 14:00

Legendarny klub z Zabrza postanowił uczcić okrągłą rocznicę powstania organizacją prestiżowego plebiscytu. Każdy z nas może zagłosować na najbardziej cenionego Górnika!

Górnik Zabrze kończy w tym roku 70 lat. Jest to doskonała okazja, by wybrać najlepszych piłkarzy w historii klubu. Nie powinno być z tym większych problemów, skoro tylko w pierwszej reprezentacji Polski zagrało 70 zawodników z Zabrza. Mamy medalistów mistrzostw świata, medalistów olimpijskich, w tym pięciu złotych, aż 98 zawodników zdobyło tytuł mistrza Polski, Puchar Polski lub Superpuchar. Wśród nominowanych są przedstawiciele wszystkich pokoleń zawodników Górnika. Przyjęliśmy jednak zasadę, że nie umieszczamy na liście piłkarzy wciąż grających w naszym klubie. Wierzymy, że ich czas jeszcze nadejdzie – do wspólnej zabawy zapraszają na stronie internetowej władze Górnika Zabrze.

Z grupy ponad pół tysiąca zawodników grających w barwach klubu wybrano 70 – tyle, ile w tym roku lat liczą sobie Górnicy. Każdy z kibiców ma szansę na wybranie z tej puli 25 w swojej opinii najlepszych, najbardziej przez siebie lubianych czy też najpopularniejszych piłkarzy.

Dlaczego taka liczba? Bo tyle wizerunków gwiazd chcemy zamieścić na koronie stadionu do końca jubileuszowego roku. Po zliczeniu głosów poznamy tych, którzy zdaniem naszych kibiców najbardziej zasłużyli na to, by trafić do tego ekskluzywnego grona – podsumowują władze klubu.

Głosowanie trwa do połowy kwietnia. Głosy można oddawać przez Internet za pomocą specjalnej platformy [KLIKNIJ TU] , ale również w tradycyjny sposób. Od zeszłej środy w Sklepie Kibica Górnika znajdują się karty do głosowania i urna do wrzucania głosów.

Klub regularnie podaje aktualne wyniki głosowania. W tej chwili najwyżej oceniany jest Włodzimierz Lubański, który minimalnie wyprzedza Ernesta Pohla. Na trzecim miejscu znajduje się Stanisław Oślizło, czwarty jest Jerzy Gorgoń, a piąty Hubert Kostka. Każdy głos to jeden punkt dla wybranego piłkarza.

Zachęcamy do wzięcia udziału w plebiscycie!