Wiadomości z Zabrza

Galeria Zabrze już wkrótce?

 • Dodano: 2011-11-07 15:30

Podjęta ponad rok temu inwestycja dotycząca budowy Galerii Zabrze, usytuowanej przy ulicy Wolności. Ale choć budowa dobiega już końca, nie słychać nic o dacie otwarcia obiektu. Dlaczego?

 

Jak się okazało, choć budowa zakończy się zgodnie z harmonogramem (czyli 2 grudnia 2011 roku), czas otwarcia galerii wydłuża się tak znacznie z powodu... garaży.

 

- Zakończenie inwestycji wydłużyło się, ponieważ dopiero rozpoczęła się budowa wielopoziomowych garaży - powiedziała nam pani Agata Szelwach-Wydra ze Spółki NRC, które jest inwestorem Galerii Zabrze. - Z tego też powodu najbardziej prawdopodobny termin otwarcia galerii to sierpień przyszłego roku.

 

Koniec prac nad obiektem wcale nie oznacza jednak, że NRC znalazło już wszystkich najemców powierzchni w galerii.

 

- Wiemy już na pewno, że znajdzie się tam Klub Fitness "Level 4" i bardzo znana sieciówka Pure Denim - dodaje pani Agata Szelwach-Wydra. - Reszta firm narazie jest otoczona ścisłą tajemnicą.

 

Ponadto dowiedzieliśmy się też, że w obecnej chwili trwają jeszcze rozmowy przy wyborze operatora spożywczego, który w Galerii Zabrze otworzy swój sklep. Podobno ofertą zainteresowało się już kilka wiodących w tej branży firm.

 

Co myślicie o tej inwestycji? Sądzicie, że koszty budowy się zwrócą? Jak często robicie zakupy w tego typu galeriach handlowych i jakie marki/sklepy najchętniej zobaczylibyście w tym powstającym obiekcie w Zabrzu? Czekamy na wasze opinie!

 

Za użyczenie zdjęć serdecznie dziękujemy Firmie Mostostal Zabrze – Holding S.A., która jest wykonawcą inwestycji Galeria Zabrze!

Pokaż na mapie

Komentarze (9)    dodaj »

 • MIREK

  słabo słabo słabo..galeria na poziomie sosnowca,a nie ZABRZA

 • adon

  chodzą tu Zabrzańskie lansiary których nie stać na autobus do Katowic do Sylesi.Galeria Zabrze to mierna kopia galerii Domnikańskiej i Starego Browaru

 • uuuu

  słaba ta galeria

 • ddd

  Super, że w centrum powstał tak ciekawie architektoniczny budynek, byle tylko "operatorem spozywczym" nie była Biedronka :/

 • jurek

  Już podnosicie cisnienie i siejecie zamęt,a pewnie nawet kosztu budowy nie znacie, który akurat do wysokich nie należy

 • lech

  moim zdaniem to niepotrzebna nikomu budowla następny moloch gdzie pełno następnych sklepów, padną przez to mniejsze sklepiki, można było same garaże tam wybudować.

 • Ślązaczka

  Jak pani prezydent będzie tam robić zakupy to na pewno się zwróci,szarego mieszkańca Zabrza nie będzie stać.

 • Wujek Midziol

  I po co taki obiekt w centrum skoro i tak jest platan. Ciekawe jak szybko zamkną tą galerie

 • piotr

  nikt nie zwróci! Zarabiać obiekt będzie tylko na opłatach czynszu od naiwnych lub wycwanionych nowych "inwestorów"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.