Wiadomości z Zabrza

[Foto] W Zabrzu otwarto nowy skatepark, siłownię zewnętrzną i flowpark

  • Dodano: 2021-11-29 08:30, aktualizacja: 2021-11-29 09:01

Na terenie zmodernizowanej Szkoły Podstawowej nr 18 im. Powstańców Śląskich przy ul. Olchowej w Zabrzu Zaborzu do użytku oddano dwie inwestycje dedykowane młodzieży – skatepark oraz siłownia pod chmurką z flowparkiem.

Nowy skatepark w Zabrzu

Skatepark przy ul. Olchowej powstał na placu szkolnym na nowo wykonanej płycie betonowej o pow. 444 m2, na której zamontowano urządzenia służące do wyczynowych akrobacji i ewolucji na rowerach, rolkach i deskorolkach.

Zakres robót obejmował między innymi: rozbiórkę nawierzchni i elementów wskazanych w projekcie; prace ziemne, kształtowanie i wyrównanie terenu pod projektowany skatepark; montaż płyty betonowej skateparku; montaż gotowych elementów skateparku; montaż elementów małej architektury oraz uporządkowanie terenu. Wartość umowy na roboty budowlane wyniosła w tym przypadku ponad pół miliona złotych.

Nowy skatepark poszerza ofertę szkoły ukierunkowana na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu i współgra z istniejącymi już obiektami sportowymi na terenie placówki, tworząc atrakcyjny kompleks rekreacyjny. Infrastruktura zachęca młodzież do aktywnego spędzania czasu i szlifowania swoich umiejętności.

Siłownia pod chmurką z flowparkiem

Drugi z właśnie oddanych przy ul. Olchowej obiektów również powiększył funkcjonujący przy SP nr 18 kompleks rekreacyjny. To siłownia pod chmurką z flowparkiem (zestawem urządzeń Street Workout do treningu kalisteniki) – projekt zrealizowano za 150 tys. zł, a wybrany został przez mieszkańców w VII edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.