Wiadomości z Zabrza

[Foto] Barbórkowy mecz Górnika Zabrze i Śląska Wrocław. Zatrzymano dwie osoby

  • Dodano: 2021-12-07 07:15, aktualizacja: 2021-12-07 12:22

Zabrzańscy policjanci wraz z katowicką prewencją w miniony piątek 3 grudnia dbali o bezpieczeństwo podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego, który odbył się na stadionie miejskim. W trakcie spotkania Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzny w związku z naruszeniem przepisów prawa. Jeden z nich posiadał narkotyki, a drugi mężczyzna wtargnął na boisko, gdzie został ujęty przez ochronę, a następnie przekazany w ręce policjantów.

Górnik Zabrze wygrał ze Śląskiem Wrocław 3:1

Zabrzańscy policjanci wsparci przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Śląska Wrocław. Widowisko zgromadziło na zabrzańskiej arenie ponad 9 tys. widzów. Funkcjonariusze już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem zabezpieczali zabrzańskie ulice, oczekując kibiców, którzy zmierzali na stadion przy ulicy Roosevelta.

Zatrzymano 21-latka z narkotykami

Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien się zachowywać w trakcie trwania imprezy masowej. Będąc uczestnikiem imprezy masowej, warto zapoznać się z treścią ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Obowiązujące przepisy w piątkowy wieczór niestety zlekceważył 24-letni kibic z Wrocławia, który na stadion próbował wnieść narkotyki. Ponadto w trakcie meczu 31-letni kibic Górnika Zabrza wtargnął na boisko. Mężczyzna został ujęty przez pracowników ochrony, a następnie zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.