Wiadomości z Zabrza

Fortum po raz szósty wspiera młodych Ślązaków

  • Dodano: 2017-06-27 07:45, aktualizacja: 2017-06-26 10:50

Uroczystą premierą spektaklu „Fabryka marzeń” na deskach Teatru Nowego w Zabrzu zakończył się pierwszy etap kolejnej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci. Celem akcji, zrealizowanej już po raz szósty przez Fortum wspólnie z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica, jest wsparcie młodych mieszkańców Zabrza i Bytomia w realizacji ich pasji oraz rozwijaniu talentów i zainteresowań.

Do tegorocznej edycji programu Fortum dla Śląskich Dzieci zakwalifikowało się 134 uczestników w wieku od 11 do 15 lat. Organizatorzy zrealizowali z nimi ponad 50 godzin warsztatów z tańca, teatru, fotografii, śpiewu, plastyki i dziennikarstwa. Zajęcia poprowadził 43-osobowy zespół opiekunów oraz wolontariuszy. Uczestnicy programu, podobnie jak w poprzednich edycjach mieli okazję porozmawiać ze znanym Ślązakiem, który opowiedział o swojej ścieżce kariery. W tym roku był to dziennikarz Mirosław Riedel, który przekonywał, jak wiele można dokonać, dzięki konsekwentnej realizacji swoich marzeń.

Fortum dla Śląskich Dzieci to okazja dla młodych ambitnych osób do realizacji swoich zainteresowań i pasji. Równocześnie stanowi realną długofalową pomoc dla tych wszystkich, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Cieszymy się, że od lat możemy wspierać młodych Ślązaków i z wielką dumą obserwujemy ich rozwój – mówi Izabela Van den Bossche, wiceprezes ds. komunikacji, City Solutions Fortum.

Podsumowaniem pierwszego etapu szóstej edycji programu był występ uczestników w przygotowanej specjalnie na tę okazję sztuce teatralnej w Teatrze Nowym w Zabrzu. W kolejnym etapie Fortum, wspólnie z partnerem programu Fundacją Pomocy Dzieciom Ulica, wybierze spośród wszystkich uczestników grupę najbardziej aktywnych osób. Zostaną one zaproszone do drugiego etapu i otrzymają stypendia na dalszą realizację swoich pasji.

Cieszymy się, że kolejna już, szósta edycja programu Fortum dla Śląskich Dzieci, spotkała się z tak dużym zainteresowaniem młodych Ślązaków. To dla nas niezwykle ważne, że wspólnie możemy pomóc w rozwoju pasji i zainteresowań najzdolniejszych mieszkańców naszego regionu i udowodnić im, że warto spełniać swoje marzenia – mówi Adrian Kowalski, Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, partnera projektu.

Program Fortum dla Śląskich Dzieci realizowany jest od 2012 roku. Dotychczas wzięło w nim udział łącznie ponad 730 dzieci, z których niemal 450 nagrodzono indywidualnymi stypendiami. Tegoroczna edycja programu została objęta honorowym patronatem przez Prezydent Miasta Zabrza, Małgorzatę Mańkę-Szulik oraz Prezydenta Miasta Bytomia, Damiana Bartylę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.