Wiadomości z Zabrza

Fisheclectic na scenie Domu Muzyki i Tańca

  • Dodano: 2021-06-18 07:30, aktualizacja: 2021-06-18 07:48

Dom Muzyki i Tańca, jak co roku, aktywnie włącza się w obchody Metropolitalnego Święta Rodziny. Tym razem muzyczne spotkanie zaplanowano 20 czerwca o godz. 17.00, a na scenie pojawi się coraz bardziej znany szerokiej publiczności zespół Fisheclectic.

W tym roku Metropolitalne Święto Rodziny w naszym regionie obchodzimy już po raz czternasty. Jego inicjatorką jest prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz była śp. senator Krystyna Bochenek. Idea Święta zrodziła się w 2007 roku podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z ówczesnym arcybiskupem Damianem Zimoniem do Rzymu, w 750-lecie śmierci św. Jacka, patrona Śląska.

Od pierwszej edycji, która odbyła się w 2008 roku, MŚR to przede wszystkim promocja rodziny i wartości, jakie niosą ze sobą macierzyństwo, ojcostwo, wychowanie młodego pokolenia, a także przekaz tradycji i wiary.

Święto to zawsze mnóstwo ciekawych i atrakcyjnych dla osób w różnym wieku wydarzeń, jak koncerty, kiermasze, festyny, pikniki rodzinne, konkursy i wystawy. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją MŚR sprawują: metropolita katowicki abp Wiktor Skworc oraz ordynariusz gliwicki bp Jan Kopiec. Dzięki zaangażowaniu i współpracy śląskich miast, organizacji oraz stowarzyszeń przedsięwzięcie wciąż się rozwija i przyciąga wielu uczestników.

Fisheclectic to zespół założony przez Joannę i Łukasza Kupczyńskich – małżeństwo muzyków, kompozytorów, filologów, którzy zaprosili do współpracy gitarzystę Michała Dziubę. To, co miało być początkowo tylko jednorazowym uwolnieniem twórczej energii, stało się muzyczną i duchową misją zespołu, docierając do serc tysięcy słuchaczy, ceniących szczerość przekazu i nietuzinkowy, eklektyczny styl muzyczny. Piosenki Fisheclectic słuchane są w 61 krajach świata i mają ponad 12 milionów odsłon w serwisie YouTube.

                 

Fisheclectic na scenie Domu Muzyki i Tańca

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.