Wiadomości z Zabrza

Ferie w mieście 2016

  • Dodano: 2016-02-12 07:45, aktualizacja: 2016-12-03 11:03
Zbliżają się ferie zimowe. Ci, którzy czas wolny od zajęć szkolnych spędzą w mieście, nie powinni narzekać na nudę. Jak co roku czeka na nich wiele ciekawych zajęć.
 
 
Wycieczki, zajęcia sportowe, wspólne czytanie i zabawy z literaturą, warsztaty detektywistyczne, poznawanie historii miasta i regionu, konkursy plastyczne, zajęcia ekologiczne, zwiedzanie kopalni Guido, wizyta w planetarium – to tylko niewielka część atrakcji czekających na dzieci i młodzież w trakcie ferii zimowych, które na Śląsku potrwają od 15 do 28 lutego. W Zabrzu do udziału w zajęciach zapraszają szkoły, miejskie instytucje kultury, biblioteki i ośrodki sportowe.
 
 
„Detektywi i tajemnica” to hasło, które towarzyszyło będzie propozycjom przygotowanym na czas ferii zimowych przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu. Przedstawicie teatralne pt. „Na tropie zaginionej opowieści”, warsztaty w tajemniczym ogrodzie czy też warsztaty detektywistyczne, to tylko część propozycji zabrzańskiego MOK. Bogatą ofertę zajęć proponują także Dzielnicowe Ośrodki Kultury w Biskupicach, Pawłowie, Kończycach i Grzybowicach. Podczas ferii zimowych będzie w nich można korzystać m.in. z gier planszowych, telewizyjnych, komputerów, stołów do tenisa. Zorganizowane zostaną różnorodne warsztaty, wyjścia do muzeum, kina, na basen czy lodowisko.
 
 
Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza najmłodszych do Galerii Café Silesia na specjalne zajęcia pn. „Na zimowo, na sportowo”. Ich uczestnicy będą mogli zapoznać się z historią igrzysk olimpijskich oraz zawodów sportowych ze szczególnym uwzględnieniem sukcesów Polaków. Poznają również rzadkie dyscypliny sportów zimowych.
 
 
Kopalnia Guido zaprasza dzieci i młodzież w niezwykłą podróż w głąb ziemi, gdzie staną się odkrywcami Planety G320. Będą mogły zbadać wszechświat, który nas otacza, nieomal „dotykając” gwiazd.
 
 
Swoją propozycję przygotował także Szyb Maciej – z okazji obchodów Dnia Przewodnika Turystycznego zaprosi na darmowe zwiedzanie obiektu z przewodnikiem (20-21.02).
 
 
Z pewnością wielką przyjemność sprawi dzieciom wizyta w Teatrze Nowym w Zabrzu. Młodym widzom polecamy spektakl pt. „Idziemy po skarb” Janoscha w reżyserii Zbigniewa Stryja, który obejrzeć można podczas ferii aż trzy razy – 17, 18 i 28 lutego o godz. 11.00.
 
 
Podczas dwóch tygodni ferii kino „Roma” zaprasza na „Bajkowe ferie”, w ramach których obejrzeć będzie można nst. filmy: „Ryś i spółka”, „Gwiazda Kopernika”, Zambezia” oraz „Amazonia. Przygody małpki Sai”.
 
 
Śląskie Rancho zaprasza w trakcie ferii na lodowisko, a zmarzluchom polecamy dla odmiany aktywny wypoczynek w zabrzańskich basenach – Aquarius Kopernik oraz Aquarius.
 
 
Ci, którzy lubią spędzać czas wolny w ruchu, powinni znaleźć coś dla siebie także w ofercie przygotowanej w ramach programu Aktywne Zabrze. Podczas tegorocznych ferii zimowych z Aktywnym Zabrzem będzie można m.in. biegać, uprawiać wspinaczkę halową, fitness, snowboard, narciarstwo biegowe, active walk czy nordic walking.
 
 
W trakcie ferii do swoich obiektów zaprasza również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zorganizowanym grupom udostępni je bezpłatnie.
 
 
Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu już po raz 20. organizuje akcję „Zima w bibliotece”. Tym razem włączyło się do niej jedenaście filii. Wzorem ubiegłych lat kontynuowana będzie ogólnopolska akcja „Głośnego Czytania Dzieciom”. Nadal propagowana będzie wśród najmłodszych mieszkańców Zabrza wiedza o tym mieście, jego historii, zabytkowych obiektach i instytucjach kultury. Każda z filii będzie realizowała także własny program zajęć, w tym m.in. różnego rodzaju gry i zabawy, konkursy, quizy, zajęcia ruchowe, plastyczne, komputerowe itp.
 
 
Do akcji „Zima w mieście” włączą się również zabrzańskie placówki oświatowe. W Biskupicach uczniów w trakcie ferii zaprasza na zajęcia SP nr 21 oraz SP nr 22; w Centrum – SP nr 1, SP nr 14, SP nr 25, SP nr 36, ZS nr 20, ZSO nr 13, ZSS nr 38, ZSE-U oraz ZSM-S, w Guido – ZS nr 3; w Grzybowicach – SP nr 32, w Maciejowie – SP nr 23; na Osiedlu Helenka – SP nr 30 oraz Gim. nr 24; w Rokitnicy – Gim. nr 29; w Zaborzu – SP nr 16, SP nr 17, ZSS oraz OPP nr 4 CET.
 
 
Szczegółowe informacje na temat oferty przygotowanej dla uczniów spędzających ferie w mieście będzie można znaleźć w informatorze dostępnym w szkołach oraz na stronie internetowej www.um.zabrze.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.