Wiadomości z Zabrza

Fałszywy kurier zatrzymany przez zabrzańskich policjantów

  • Dodano: 2017-06-08 09:00

Mężczyzna podejrzany o rozbój, a także kierowanie gróźb karalnych wobec policjanta i jego rodziny, naruszenie nietykalności mundurowego i usiłowanie zmuszenia go do odstąpienia od czynności służbowych, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów.

Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi do 12 lat więzienia. Decyzją prokuratury podejrzany objęty został policyjnym dozorem.

23-letni mężczyzna, który napadł i okradł 80-letnią kobietę, został zatrzymany przez policjantów z II komisariatu. Mężczyzna w połowie maja przyszedł do mieszkania kobiety, podając się za kuriera. Używając przemocy okradł ją, a następnie uciekł z mieszkania. Od tego czasu policjanci prowadzili poszukiwania mężczyzny. Po kilku dniach sprawca rozboju ponownie odwiedził seniorkę. Zadzwonił do jej mieszkania, podając się znowu za kuriera. Kiedy 80-latka zorientowała się, że to ten sam człowiek, udając że ma problemy z otwarciem drzwi, zadzwoniła na policję. Mężczyzna zorientował się jednak, że mundurowi są już w drodze i ukrył się w jednym z bloków. Podczas próby ucieczki zaatakował policjanta. Groził jemu i jego rodzinie pozbawieniem życia. Odgrażał się również, że jeżeli nie wypuści go, to złoży na niego skargę i poważnie zaszkodzi mu w pracy. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Za rozbój, a także kierowanie gróźb karalnych wobec policjanta i jego rodziny, naruszenie nietykalności funkcjonariusza i usiłowanie zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych, grozi mu do 12 lat więzienia. Na czas prowadzonego postępowania, decyzją zabrzańskiej prokuratury, podejrzany objęty został policyjnym dozorem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.