Wiadomości z Zabrza

Dzisiaj Kopernik ćwiczył. A Ty?

  • Dodano: 2013-06-23 22:30, aktualizacja: 2017-06-06 11:27

Dzisiaj około godz. 15:00 odbył się I Festyn Sportu na Osiedlu Mikołaja Kopernika w Zabrzu.
Każdy kto zjawił się na starcie mógł uczestniczyć w biegu, nordic walkingu lub rajdzie rowerowym.


"Festyn sportowy zorganizowaliśmy, żeby wyciągnąć ludzi z bloków, by mogli pobiegać, poruszać się razem z nami. W ten sposób chcieliśmy rozruszać tzw. sypialnię Zabrza.”–mówi radny dzielnicy Os. Mikołaja Kopernika, Krzysztof Broszko.

Bieg oraz marszobieg odbywał się chodnikami wokół osiedla. Każda z grup musiała pokonać dwa okrążenia wokół blokowiska. Natomiast trasa rowerowa biegła malowniczymi ścieżkami przez Maciejów, Żerniki, Szałszę. Łącznie rowerzyści przejechali około 13 km.

Na mecie zawodnicy otrzymali soki, a dla wylosowanych w loterii rozdano pamiątkowe koszulki z nadrukiem podobizny Mikołaja Kopernika ćwiczącego w każdej z 3 dyscyplin sportowych.


Festyn sportu to przede wszystkim świetna zabawa, podczas której można było dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych informacji na temat uprawionego sportu.


Dzisiaj na mecie nie liczyła się wygrana, lecz chęć aktywnego spędzenia niedzielnego popołudnia.


"Festyn sportowy to coś wspaniałego. Moim zdaniem najważniejsze jest to, że możemy się spotkać i  wziąć udział w zawodach. Jak podkreślają organizatorzy to nie jest wyścig. Spotykamy się tu by poćwiczyć w większym gronie oraz zrobić coś dla siebie.” – wypowiada się mieszkanka osiedla.


Jeśli nie było Cię tym razem na akcji Kopernik Biega, możesz przyjść następnym razem w lipcu, w sierpniu lub we wrześniu. Wszystkie kolejne cykle będą organizowane przez okres wakacji raz w miesiącu. Dokładne informacje podane będą na stronie Rady Osiedla Mikołaja Kopernika w Zabrzu.


"Festyn sportu to świetny pomysł i świetna zabawa. Kiedy jest pogoda to mobilizuje ludzi do uprawniania sportu. Sport to zdrowie, dlatego wszystkich bardzo zapraszam na tego typu imprezy. Mam nadzieję, że będą częściej organizowane takie festyny. Jeśli za rok będzie powtórka to ja na pewno chętnie się pojawię.”- mówi Mistrzyni Polski w biegu górskim, Dominika Wiśniewska – Ulfik, która wraz z mężem Rafałem Ulfikiem wzięła udział w biegu na około Osiedla Mikołaja Kopernika w Zabrzu.
 


Źródło: A.Dornia

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.