Wiadomości z Zabrza

Dzień Otwarty w MOK-u, DOK-ach i Kinie ROMA [FOTO]

  • Dodano: 2024-02-20 09:30

Dzień Otwarty Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu wypełnił zarówno MOK , jak i DOK-i, świetną zabawą z udziałem dzieci oraz ich rodzin. Była to dokonała okazja dla uczestników, aby odkryć drzemiące w sobie talenty, poznać bogatą ofertę zajęć i spędzić czas w twórczej atmosferze. Tego dnia swoje drzwi otworzyło również Kino Roma.

Dzień Otwarty Miejskiego Ośrodka Kultury 

Tego dnia galeria MOK zamieniła się w kawiarenkę, w której można było delektować się słodkimi deserami. Natomiast sala widowiskowa została przejęta przez dzieci, których energia rozpogodziła sobotnią, deszczową aurę. Odbyły się tam warsztaty dla najmłodszych oraz była możliwość skorzystania z dmuchańca.

Aktywności i wydarzenia w poszczególnych Ośrodkach Kultury

W Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Zabrzu-Biskupicach dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których poznały różne techniki graficzne i malarskie, również te mniej znane. Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Zabrzu-Grzybowicach przygotował dla chętnych zajęcia kreatywne, ale także otwarty trening szermierczy oraz aikido. Odbyły się także warsztaty improwizacyjne. Można było również zwiedzić wystawę trofeów grupy miłośników skata oraz kolekcję materiałów historycznych związanych z szachami w ośrodku w Grzybowicach. W warsztatach kreatywnych można było także wziąć udział w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Zabrzu-Kończycach.  Aktywnie było także w Pawłowie. Tutejszy DOK zorganizował zajęcia nordic walking, gimnastykę dla seniorów oraz otwarte zajęcie fitness, a także warsztaty kreatywne.

W Kinie Roma natomiast wyświetlono zestaw filmów niemych z Charlie Chaplinem.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również