Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Dzielnicowi odwiedzają przedszkola i szkoły

  • Dodano: 2017-10-16 08:45, aktualizacja: 2017-10-16 09:01

W ramach kampanii informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny” zabrzańscy dzielnicowi systematycznie odwiedzają przedszkola i szkoły podstawowe.

Mundurowi prowadzą prelekcje dotyczące bezpieczeństwa dzieci w różnych sytuacjach. Często mogą liczyć na wsparcie Sznupka – maskotki śląskiej policji, a zarazem ulubieńca dzieci.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny” zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych oraz wychowankach przedszkoli. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

W ramach akcji zabrzańscy dzielnicowi odwiedzają kolejne przedszkola i szkoły podstawowe. Celem spotkań z dziećmi jest przekazanie im ważnej wiedzy dotyczącej unikania zagrożeń oraz właściwego zachowania w trudnych życiowych sytuacjach. Policjanci rozmawiają z dziećmi przede wszystkim o bezpiecznym przebywaniu w domu pod nieobecność rodziców, bezpieczeństwie na chodniku i ulicy oraz właściwej reakcji na zaczepki i zagrożenia ze strony obcych osób. Dzieciaki uczą się także tego jak telefonicznie zaalarmować służby ratownicze w nagłej sytuacji. Częstym uatrakcyjnieniem policyjnych prelekcji jest Sznupek. Policyjna maskotka cieszy się sympatią zwłaszcza młodszych uczestników zajęć. Po prelekcjach jest czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia - często przed policyjnym radiowozem.

W ostatnim czasie mundurowi odwiedzili 8 zabrzańskich placówek oświatowych. Dzielnicowa st. sierż. Iwona Nadolska z komisariatu I odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 15. Asp. Sztab. Sławomir Dążałowicz z komisariatu przy ulicy Trocera przeprowadził prelekcje dla wychowanków Przedszkola Nr 25. Z kolei dzielnicowi z komisariatu V: asp. sztab. Jan Bator, asp. sztab. Robert Kawka, st. asp. Jacek Curyło, st. asp. Krzysztof Pocztowski i mł. asp. Łukasz Olbiński, odwiedzili Przedszkola Nr 6, 29 i 38 oraz Szkoły Podstawowe Nr 28, 29 i 31. Kolejne spotkania policjantów z wychowankami zabrzańskich przedszkoli i szkół podstawowych już wkrótce.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.