Wiadomości z Zabrza

Dwaj sprawcy usiłowania rozboju zatrzymani na gorącym uczynku

  • Dodano: 2017-01-18 10:15

31-letni mężczyzna oczekujący przy przystanku na autobus został zaatakowany przez dwóch mężczyzn, którzy zadali mu kilka uderzeń pięściami w twarz.

Napastnicy chcieli ukraść jego telefon komórkowy. Pokrzywdzony zdołał im zbiec i wezwał policję, która szybko zatrzymała sprawców. Jednym z nich jest nieletni, który z racji swojego wieku odpowie przed sądem rodzinnym. Drugim z napastników okazał się być 18-letni zabrzanin. Usłyszał już zarzut usiłowania rozboju do którego się przyznał.


Do zdarzenia doszło około godziny 23.00 przy przystanku komunikacji miejskiej na wysokości ulicy Damrota. Do oczekującego na autobus 31-latka podeszło dwóch mężczyzn, którzy zadali mu kilka uderzeń pięściami w twarz żądając przy tym wydania im telefonu komórkowego. Pokrzywdzony zdołał jednak uciec i powiadomił o zdarzeniu policję. Podejrzewani zostali szybko zatrzymani przez mundurowych z katowickich oddziałów prewencji. Okazali się nimi być zabrzanie w wieku 18 i 16 lat. Młodszy ze sprawców za swoje przewinienie odpowie przed sądem rodzinnym. Natomiast pełnoletni sprawca usłyszał już zarzut usiłowania rozboju wspólnie z inną osobą. Podejrzany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Został ukarany rokiem pozbawienia wolności w postaci wykonywania nieodpłatnych prac na cele społeczne.

http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/64/64-396198.mp4

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.