Wiadomości z Zabrza

Drużyna z Zabrza walczy o Puchar Tymbarku

  • Dodano: 2009-08-12 12:00

Chłopcy z zespołu SP Zabrze będą walczyć na półfinałowym obozie szkoleniowym we Wronkach o awans do Wielkiego Finału Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

Trwają półfinały IX edycji Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Wezmą w nich udział 32 najlepsze drużyny z całej Polski, wyłonione spośród ponad 26 tysięcy zgłoszonych uczestników. Półfinały zorganizowane są w formie 12-dniowych obozów szkoleniowych, podczas których młodzi zawodnicy pod opieką znanych trenerów ze Sztabu Szkoleniowego Turnieju będą doskonalić swoje umiejętności i walczyć o awans do Wielkiego Finału. Nagrodą za zwycięstwo w Wielkim Finale jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na legendarny stadion Realu Madryt.

Województwo śląskie będzie reprezentowane przez dziewczynki z zespołu SP Gamów oraz chłopców z zespołu SP Zabrze. Ich droga do półfinałów nie była łatwa, a zwycięskie drużyny musiały wielokrotnie wykazywać się dużymi umiejętnościami i wolą walki podczas kolejnych etapów kwalifikacji. Prawie 600 dzieci z całej Polski, biorących udział w półfinałowych obozach, zostało wyłonionych spośród ponad 4 tysięcy, grających w eliminacjach wojewódzkich i 26 tysięcy, zgłoszonych do tegorocznych rozgrywek.

W województwie śląskim do gry zgłosiło się prawie 2 tysiące dzieci. Najlepsze zespoły (16 drużyn dziewcząt oraz 16 drużyn chłopców) będą teraz mogły przez 12 dni doskonalić indywidualne umiejętności zawodników oraz taktykę meczową pod okiem doświadczonych trenerów wchodzących w skład Sztabu Szkoleniowego Turnieju. Są wśród nich Radosław Mroczkowski i Andrzej Zamilski - asystenci Leo Beenhakkera oraz trzej inni znani trenerzy – Michał Globisz, Stefan Majewski i Dariusz Wójtowicz. Będą oni trenować młodych zawodników na doskonale znanych obiektach we Wronkach, gdzie zwykle pod wodzą Leo Beenhakkera trenują piłkarze Reprezentacji Polski.


Program obozów szkoleniowych jest bardzo bogaty, a jego najważniejszy element stanowią mecze kwalifikacyjne. Wyłonione w nich zostaną najlepsze drużyny (8 drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopców), które zmierzą się ze sobą w Wielkim Finale, rozgrywanym 4-6 września. Oprócz walki o udział w Wielkim Finale młodzi zawodnicy będą brali udział w profesjonalnych treningach, testach sprawnościowych i ćwiczeniach z piłką, ponadto organizatorzy zapewnili dzieciom wiele rozrywki oraz nie związane z futbolem atrakcje.


Udział w obozach półfinałowych to dla najlepszych drużyn przepustka do Wielkiego Finału. Jego zwycięzcy, dwie najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców, w nagrodę wyjadą do Hiszpanii, gdzie młodzi zawodnicy będą mogli poznać sławny stadion Realu Madryt – Santiago Bernabeu, siedzibę najlepszego piłkarskiego klubu świata. Dziewczynki i chłopcy ze zwycięskich drużyn będą mieli okazję nie tylko zwiedzić ten imponujący obiekt, ale i obejrzeć na nim mecz "Królewskich". Dodatkową atrakcją dla dzieci będą również mecze z ich hiszpańskimi rówieśnikami. Być może któreś z dzieci prezentujących swoje umiejętności w Madrycie powtórzy sukces zawodnika startującego w VII edycji Turnieju, którego gra tak zaimponowała sławnemu klubowi FC Barcelona, że zaproponowano mu grę w szkółce młodzieżowej tego klubu. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.