Wiadomości z Zabrza

Drogówka podsumowała weekend

  • Dodano: 2013-09-24 08:30, aktualizacja: 2013-09-24 08:45

10 kolizji, 3 wypadki drogowe, 5 kierujących na tzw. "podwójnym gazie" to bilans minionego weekendu na drogach naszego miasta.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP Zabrze podsumowali ostatnie 3 dni służby.

To był bardzo pracowity weekend dla policjantów zabrzańskiej drogówki. W przeciągu ostatnich trzech dni doszło do 10 kolizji i 3 wypadków drogowych, gdzie ranne zostały trzy osoby.


Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek na ulicy Roosevelta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 62-letnia kierująca samochodem Citroen Saxo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z motocyklem marki Honda, który kierowany był przez 26-letniego mieszkańca Zabrza. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał urazu kręgosłupa odcinka szyjnego. Decyzją lekarza został hospitalizowany.


Kolejny wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu ulic de'Gaulle'a i Ślęczka. W piątek około godziny 14:00 kierująca Fiatem Punto, 79-letnia mieszkanka Zabrza, potrąciła na przejściu dla pieszych 18-letniego mężczyznę. Pokrzywdzony z ogólnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Biskupicach.

Do trzeciego zdarzenia doszło w sobotę parę minut po godzinie 6:00 na ulicy Roosevelta. Przybyli na miejsce policjanci z drogówki wstępnie ustalili, że 41-letni kierujący samochodem marki Seat potrącił 58-letniego rowerzystę. W trakcie wykonywania czynności sprawdzono trzeźwość męźczyzn. Kierujący samochodem ”wydmuchał” 0,20 mg/l. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Rowerzysta ze złamanym obojczykiem, pękniętymi żebrami, urazem głowy i ręki został przetransportowany do szpitala.

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali ponadto 5 kierujących na „podwójnym gazie”. Dwóch z nich odpowie za popełnieni wykroczenia jakim jest jazda samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Kolejnych trzech odpowie za popełnieni przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wszystkim pijanym kierującym zatrzymano prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.