Wiadomości z Zabrza

Dozór, i nakaz opuszczenia mieszkania za znęcanie się

  • Dodano: 2022-05-19 07:30, aktualizacja: 2022-05-19 07:46

45-letni mężczyzna, który od 2011 roku znęcał się nad swoją żoną, został zatrzymany przez policjantów z pierwszego komisariatu. Decyzją prokuratury podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz kontaktowania się z nią bez jej zgody. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Zatrzymany mężczyzna znany był z nadużywania alkoholu

W trakcie awantury, kiedy był pod jego wpływem, wyzywał, poniżał i fizycznie atakował swoją żonę. Po ponad 10 latach pasmo przemocy zostało przerwane, a o sytuacji powiadomiono policjantów. Zbieraniem materiału dowodowego przeciwko 45-latkowi zajęli się kryminalni z zabrzańskiej jedynki. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego nad swoją 38-letnią żoną. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji cztery razy w tygodniu.

Mężczyznę obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej bez jej zgody i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.