Wiadomości z Zabrza

Coraz bardziej jesiennie. Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [17-23 września]

  • Dodano: 2021-09-16 12:45

Wielkimi krokami zbliża się astronomiczna jesień, a co za tym idzie - robi się coraz chłodniej i deszczowo. Jaką pogodę przyniesie najbliższy tydzień września? Sprawdź! 

Tygodniowa prognoza pogody [17-23 września]

Nadszedł przez niektórych długo wyczekiwany czas w roku - sezon urlopowy. Większość z nas w tym czasie gdzieś wyjeżdża lub planuje jak aktywnie spędzić ten czas w swoim miejscu zamieszkania. Jedynym co może popsuć nasze plany, jest zła pogoda. Jeśli planujesz daleką podróż, koniecznie wcześniej sprawdź zapowiadaną prognozę pogody i nie pozwól popsuć sobie wakacji. Pogoda bywa nieprzewidywalna i lepiej wiedzieć czego się spodziewać.

Jeśli jednak na swój urlop musisz jeszcze poczekać - nic straconego. Wykorzystaj weekend, spędzając go najlepiej, jak potrafisz. Wycieczka rowerowa? Wypad nad jezioro lub basen? Odpoczywanie na działce? Spacer po lesie? Sprawdź tygodniową prognozę pogody w twoim mieście i zaplanuj dni wolne już teraz. Nie pozwól, by ominęła cię dobra pogoda.

Nie zmarnuj wolnych, jeszcze słonecznych weekendów i zaplanuj je zgodnie z zapowiadaną pogodą. Jeśli zapowiadane są deszcze i burze, wycieczka w góry nie jest dobrym pomysłem. Tak samo należy uważać jeśli planuje się wycieczkę rowerową podczas fali dużych upałów - należy odpowiednio nawadniać swój organizm i unikać mocno nasłonecznionych miejsc. Aby uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji warto wiedzieć, jaka będzie pogoda w najbliższym tygodniu i dostosować do niej swoje plany. 

Pogoda na tydzień w Zabrzu

Przed nami kolejny tydzień słonecznego września! Czy piękna pogoda się utrzyma? A może już czas wyciągnąć kalosze i jesienne swetry? Zapoznaj się z prognozą pogody na najbliższy tydzień! 

Piątek 17 września

W piątek temperatura nie przekroczy 17 stopni. Tego dnia warto zabrać ze sobą parasol – mimo przejaśnień, możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Za to będziemy mogli cieszyć się słońcem aż przez 7 godzin!

Sobota 18 września

Początek weekendu będzie pochmurny i deszczowy – zachmurzenie sięgnie 98%. Opady będą nieco większe niż w piątek. Na termometrach zobaczymy 16 stopni. W nocy zrobi się naprawdę chłodno - temperatura spadnie do zaledwie 8 stopni!

Niedziela 19 września

W niedzielę pogoda nie zmieni się znacząco – nadal będzie pochmurno, jednak tego dnia nie przewiduje się opadów. Temperatura spadnie do 12 stopni.

Poniedziałek 20 września

Początek nowego tygodnia przyniesie delikatne rozpogodzenie! Meteorolodzy przewidują przejściowe zachmurzenia, ale na szczęście wykluczają opady. Zachmurzenie sięgnie 81%, a temperatura - 14 stopni.

Wtorek 21 września

We wtorek poniedziałkowa pogoda właściwie się utrzyma - będzie tylko nieco bardziej słonecznie. Zachmurzenie spadnie do 70%.

Środa 22 września

Środa przyniesie dużo słońca - zachmurzenie będzie niewielkie. Tego dnia nie przewiduje się opadów deszczu. Temperatura sięgnie zaledwie 14 stopni i zrobi się wietrznie - wiatr będzie wiał z prędkością 13 km/h.

Czwartek 23 września

Czwartkowa pogoda będzie niewiele różniła się od środowej – temperatura utrzyma się na tym samym poziomie. Parasole będzie można zostawić w domu!


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj lato najlepiej jak potrafisz. Wakacje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych już się skończyły, jednak to nie oznacza końca lata. Ostatni dzień lata przypada w środę 22 września. Dzień później (23 września) rozpoczniemy jesień. Ponura jesienna aura nie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, dlatego wykorzystaj tegoroczne lato póki wciąż trwa.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.