Wiadomości z Zabrza

Chłopcy z Rokitnicy wygrali turniej im. Stanisława Oślizły

  • Dodano: 2013-05-24 14:30
W drugim dniu rywalizacji w III edycji turnieju im. Stanisława Oślizły na "Orliku" na Helence zmierzyły się zespoły gimnazjalne. Najlepsza okazała się drużyna z Rokitnicy, ze szkoły nr 29. 
 
 
Do rywalizacji w turnieju stanęło 5 drużyn, które zagrały w systemie "każdy z każdym". W tej fazie zespoły osiągnęły następujące wyniki: 
 
Helenka - Zbrosławice II 4:0
Rokitnica - Kamieniec 1:1
Zbrosławice I - Zbrosławice II 3:0
Helenka - Kamieniec 0:2
Zbrosławice I - Kamieniec 1:2
Zbrosławice II - Rokitnica 0:9
Zbrosławice I - Rokitnica 0:4
Kamieniec - Helenka 5:0
Zbrosławice I - Helenka 1:1
Kamieniec - Zbrosławice II 7:0
 
Tym samym ostateczna klasyfikacja turnieju wyglądała następująco: 
 
1. Rokitnica - 10 punktów, bramki 16:1
2. Kamieniec - 10 punktów, bramki 15:2
3. Zbrosławice I - 4 punkty, bramki 5:7
4. Helenka - 4 punkty, bramki 5:8
5. Zbrosławice II - 0 punktów, bramki 0:23
 
O zwycięstwie w turnieju zadecydował więc stosunek bramek. A trzeba zaznaczyć, że dopiero w ostatnim meczu wyłoniony został król strzelców, którym został ostatecznie Piotr Naczyński z Kamieńca. Młody napastnik zanotował 8 trafień. Drugie miejsce zajęli chłopcy z Rokitnicy, prowadzeni przez trenera Andrzeja Szydłowskiego, mianowice Łukasz Budny i Kamil Pielewski. Obaj zdobyli 7 bramek. - Na turnieju zagrali chłopcy, którzy zasiądą dziś na ławce rezerwowych. O godz. 18 gramy bowiem awansem mecz z MOSiR-em Jastrzębie - wyjaśnił szkoleniowiec. Jego zespół wygrał 7:0. 
 
Co ciekawe, również w drużynie z Kamieńca zagrał zawodnik Górnika, mianowicie Paweł Dryk z rocznika 1997. Obrońca trenuje w zespole 14-krotnego mistrza Polski, ale uczy się w Zespole Szkół w Kamieńcu. 
 
Najlepszym bramkarze turnieju wybrano Patryka Dubkowieckiego z zespołu Gimnazjum nr 24 z Helenki, natomiast najlepszym zawodnikiem został wsponiany wcześniej Kamil Pielewski. 
 
Nagrody wszystkim uczestniko turnieju wręczył patron turnieju, Stanisław Oślizło. - Liczę, że mimo dobrych wyników nie spoczniecie na laurach i dzisiejsze wyróżnienia i tytuły będą mobilizacją do dalszej pracy - powiedział stoper Górnika, jednocześnie kończąc III edycję turnieju jego imienia. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.