Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Chciał zawrócić w stronę Gliwic, doprowadził do wypadku

  • Dodano: 2017-09-08 10:00

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 6 wrezśnia na Drogowej Trasie Średnicowej w rejonie hali MOSiR.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca wypadku zawracał w miejscy niedozwolonym. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne, a uszkodzeniu uległy trzy pojazdy.

Do wypadku doszło około godziny 9.30 na Drogowej Trasie Średnicowej w rejonie hali MOSiR w Zabrzu. W miejscu zdarzenia występuje zmiana organizacji ruchu w związku z prowadzonym remontem drogi wojewódzkiej 902. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierujący fiatem punto, jadąc w kierunku Katowic, próbował zawrócić w kierunku Gliwic w miejscu niedozwolonym. W związku z jego manewrem samochód uderzył w prawidłowo jadące lewy pasem renault kangoo kierowane przez 49-letnią kobietę. W wyniku uderzenia kierująca zjechała na przeciwległy pas doprowadzając do czołowego zderzenia z kierującym seatem cordobą. Kierująca, a także 24-letni kierujący seatem z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Ze wstępnych badań wynika, że kobieta doznała pęknięcia żeber, a mężczyzna urazu stawu kolanowego. Na miejscu pracowali policjanci rudzkiej i zabrzańskiej drogówki, a także technik kryminalistyki. Na czas trwania policyjnych czynności zorganizowano objazdy dla osób jadących w stronę Gliwic. Wszyscy uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, a zabrzańscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i jazdę zgodną z wytyczonymi objazdami.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.