Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Ceny mieszkań w Zabrzu

  • Dodano: 2014-01-13 10:45

Według danych portalu nieruchomości Domy.pl, średnia cena mieszkania w Zabrzu wynosi 169 tys. zł i 2,8 tys. zł za metr kwadratowy. Najwięcej oferowanych mieszkań, bo aż 40%, usytuowanych jest w Centrum.

997 tys. zł to uśredniona cena kawalerki. Stawki za mieszkania jednopokojowe zaczynają się od 40 tys. zł wraz z lokalami bardzo małymi lub wymagającymi remontu. Najwyższe kwoty sięgają 193 tys. zł, a rekordowo nawet 343 tys. zł. Najdroższe M2 zostały zbudowane w ciągu ostatnich dwóch lat i wyróżniają się bardzo dużym metrażem – wśród propozycji sprzedaży znajdziemy  kawalerki o powierzchni 130 m². Średnia cena za metr kwadratowy to 2,8 tys. zł.

Mieszkania dwupokojowe to największa grupa ofert na zabrzańskim rynku wtórnym – według portalu Domy.pl, stanowią one ponad 40% ofert. Średnia stawka w tej grupie wynosi 141 tys. zł przy 2,9 tys. zł za metr kwadratowy. Uśredniona cena metra kwadratowego jest tu największa ze wszystkich kategorii, ale różnice między grupami są bardzo małe – najniższą średnią cenę za metr kwadratowy posiadają mieszkania czteropokojowe i wynosi ona 2,7 tys. zł.

Najtańsze trzy pokoje w Zabrzu kupimy za 75 tys. zł. Mieszkania za tą cenę potrzebują wykończenia lub remontu, mieszczą się w kamienicach z cegły, z reguły w Biskupicach lub w Maciejowie. Najdroższe M4 – do 380 tys. zł – usytuowane są raczej w centrum. Także mieszczą się w starych kamienicach, jednak są odnowione, niejednokrotnie posiadają własny ogródek i reklamują się posiadaniem interesującego otoczenia. Średnia cena za mieszkanie trzypokojowe wynosi 190 tys. zł.

Przeciętna stawka za mieszkanie czteropokojowe to 257 tys. zł, zaś najniższe ceny wynoszą tylko 99 tys. zł. Wśród najtańszych mieszkań jednak trudno jest znaleźć nieruchomość w bardzo dobrym stanie. Jeśli nie chcemy dokładać do świeżo kupionego lokum, z pewnością znajdziemy coś dla siebie między trochę droższymi lokalami, jednak najnowsze i najbardziej luksusowe apartamenty także wymagają inwestycji – w tym przypadku wykończenia. Za najdroższe M5 trzeba zapłacić 523 tys. zł.

Najmniejszą grupą ofert na zabrzańskim rynku wtórnym są mieszkania pięciopokojowe, stanowiąc zaledwie 1% propozycji sprzedaży. Z niewielkiego asortymentu wynika niewielki rozstrzał cen: od 220 tys. zł do 500 tys. zł. Niemal wszystkie pięciopokojowe apartamenty usytuowane są w Centrum w nowym budownictwie. Średnia stawka w tej kategorii wynosi 320 tys. zł przy 2,7 tys. zł za metr kwadratowy.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • evanitki@yahoo.fr

    Ile kosztuje metr kwadratowy na Os Kopernika w Zabrzu?) Ocieplone 60m2 i odnowione całkowicie z zewnątrz w 2010, Wewnątrz remont częściowy w 2013, okna PCV =2pokojowe mieszkania plus duża kuchnia plus duża łazienka z WC i piwnica. Duży balkon. Położenie Wschód - Zachód. Na Galileusza.?

  • dyskow

    W całej Polsce ceny mieszkań wyglądają bardzo podobnie - stawki poszły mocno w dół, ale mimo to, nadal nie ma na nie klienta. Zmiany są w nieruchomościach komercyjnych, tutaj faktycznie hale jartomu są przejmowane. Trudno mówić o tym, jaka będzie skala przejęć, ale może być co najmniej ciekawie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.