Wiadomości z Zabrza

Carnall Festival – muzyczne lato w industrialnej przestrzeni

  • Dodano: 2021-07-23 11:30

Już jutro w strefie Carnall zagra Helaine Vis. To kolejny koncert, który odbędzie się w ramach Carnall Festival – projektu, który Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu realizuje dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Uroczyste otwarcie zrewitalizowanej strefy Carnall – naziemnej części Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu odbyło się na początku lipca br. Nowa strefa, to nowe atrakcje, ale też i nowe możliwości. Ta niezwykła, poprzemysłowa przestrzeń, która dzięki rewitalizacji zyskała drugie życie, stała się właśnie największą, kulturalną strefą w Polsce.

MGW zaprasza do strefy Carnall w każdą wakacyjną sobotę o godzinie 20.00.

A przed koncertem lub w innym dogodnym terminie warto przyjrzeć się strefie Carnall bliżej. Wychodząc naprzeciw turystom, oferta została przygotowana tak, że każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośników techniki historii zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem – "Droga górnika”, a tych nieco młodszych do udziału w naszej zabawie. Gra terenowa – "Misja ratownicza” – to gotowy scenariusz na rodzinne spędzenie czasu. Założenie jest proste, są zadania do wykonania i nagroda do odebrania.

Carnall Festival – muzyczne lato w industrialnej przestrzeni

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.