Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Burzą gmachy Linodrutu

  • Dodano: 2017-12-17 14:45

Po dawnych zakładach lin i drutów przy ul. Armii Krajowej i Fabrycznej niewiele już zostało. Kolejne budynki znikają z powierzchni ziemi.


O pracach rozbiórkowych mieszkańcy informowali już dawno. Teren po fabryce od wielu lat regularnie pustoszeje, ale nie na taką skalę jak dziś. Wyburzane są nawet budynki biurowe, nie tylko stare hale produkcyjne. Znikają gmachy bezpośrednio przy ulicy, a zmiany są coraz lepiej widoczne.

Co powstanie na  pofabrycznych terenach? Krążą pogłoski o budowie nowego osiedla lub parku, inni wietrzą tu interes dla sieci marketów. Jak i czy w ogóle zostanie zagospodarowany ten teren, dowiemy się zapewne już niebawem. Nie udało nam się zdobyć potwierdzenia dla żadnej z sugestii, ale w najbliższych dniach otrzymamy nowe informacje m.in. ze strony urzędu miasta.

Warto wspomnieć, że na terenie znikającej już fabryki lin i drutów pierwszy zakład powroźniczy uruchomiono w połowie XIX wieku (dokładnie w roku 1855), za sprawą Adolfa Deichsela. Jego rodzina kierowała firmą aż do 1945 roku. Po wojnie zakłady otrzymały nazwę Linodut, a w ostatnich latach pojawił się szyld firmy Travipol II.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • zzz

    W rejonach rozbiórki Linodrutu czuć chemikaliami. Czy ktoś coś z tym robi??

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.