Wiadomości z Zabrza

Budowa centrów przesiadkowych na ostatniej prostej. Kiedy będą gotowe? [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-11-30 14:15

Trwa ostatni etap prac przy budowie obu zabrzańskich centrach przesiadkowych – w śródmieściu i Rokitnicy. Jak informuje prezydent Zabrza, oba obiekty mają być oddane do użytku mieszkańców jeszcze w tym roku.

W Zabrzu powstają dwa centra przesiadkowe

Budowa dwóch centrów przesiadkowych w Zabrzu powoli zmierza do końca. Tydzień temu w centrum przesiadkowym przy ul. Goethego pojawiły się pierwsze autobusy w ramach tz. przejazdów technicznych. Pojazdy testowały nowe rondo i skrzyżowanie. Na razie nie wiadomo jakie były wyniki testów.

Kiedy zakończą się prace? Na razie nie znamy dokładnego terminu. Wiadomo jednak, że prace są już na finiszu i powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

– Nowoczesnym obiektem, który z pewnością stanie się jedną z wizytówek naszego miasta, będziemy mogli się cieszyć jeszcze w tym roku. Aktualnie prowadzone są roboty wykończeniowe. Finalizujemy też budowę chodników i ścieżek rowerowych – przykazuje prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. – Warto przypomnieć, że nasz projekt jest częścią większego programu modernizacji, który dotyczy także transportu szynowego – dodaje.

Nowoczesne centrum przesiadkowe przy ul. Goethego

Obiekt będzie składał się z czterech kondygnacji, z czego na pierwszej znajdą się perony komunikacji publicznej, a na drugiej i trzeciej będą miejsca parkingowe. Na dachu budynku ma powstać ogród, w którym podróżni będą mogli oczekiwać na przejazd. W projekcie znalazł się również parking Park&Ride oraz poczekalnia. Całkowita powierzchnia obiektu będzie wynosić około 10,4 tys. m2.

Budowa nowego centrum przesiadkowego ruszyła w lutym 2022 roku, kiedy odgrodzono teren starej „Belki”, rozebrano stare wiaty przystankowe i rozpoczęto wznoszenie konstrukcji nowoczesnego budynku. Wartość przedsięwzięcia to ponad 54,7 mln zł.

Centrum przesiadkowe w Rokitnicy

Kolejne centrum przesiadkowe powstaje w Rokitnicy przy ul. Ofiar Katynia. Obiekt będzie składać się z otwartych peronów, zewnętrznego parkingu i obiektu o powierzchni 276 m2 z poczekalnią i punktami usługowymi. W centrum będzie też można ładować pojazdy elektryczne.

Plac budowy pod nowe centrum przesiadkowe w Rokitnicy oddany został wykonawcy - firmie NDI Sopot, w czerwcu 2022 roku. Nowoczesne centrum przesiadkowe kosztować będzie 28 mln zł.


Zobaczcie w naszej galerii najnowsze zdjęcia centrum przesiadkowego przy ul. Goethego!

Komentarze (1)    dodaj »

  • pasażer pkp

    To to jest tak szkaradne jak budynek dworca PKP oblepiony kurzem, rdzą i odchodami z pociągowych toalet odbitych od torowiska i roztrzaskanych w pędzie po elewacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również